Bilecik’te ’’sanayi ile irtibat bürosu’’ çalışmaları

Bilecik’te ’’sanayi ile irtibat bürosu’’ çalışmaları

 

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Merkezi Araştırma Laboratuvarı araştırma kapasitesinin arttırılması, Ar-Ge ve yenilikçilik bilincinin ilerletilmesiyle üniversite-sanayi işbirliğinin geliştirilmesi yolunda önemli adımlar atıldığı kaydedildi. 
     Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Merkezi Araştırma Laboratuvarı bünyesinde üniversite sanayi işbirliğine yardımcı olmak amacıyla sanayi ile irtibat bürosu kurulduğu belirtilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi: 
     ''Ağustos 2011 yılında faaliyete geçen Merkezi Araştırma Laboratuvarı ileri teknoloji cihazlarıyla diğer üniversitelere ve sanayiye hizmet etmektedir. Merkezi araştırma laboratuvarı sanayiyle irtibatlı olarak öğretim elemanı kadrosuyla çeşitli alanlarda çalışmalar yaparak ortak çalışma kültürünün aşılanması, bilimsel çalışmaların sanayi ihtiyaçlarına cevap verecek ürüne dönüştürülmesi ve geliştirilen ürünlerin sanayinin kullanımına sunulmasını hedeflemektedir. Büronun kurulmasıyla sanayiyle olan paylaşımlar artacak bu durum bilgiyi yeni ürün ve teknolojilere dönüştürme süreçlerini düzenleyen bir kurumsal odaklanma aracı olarak görev yapacaktır.'' AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam