Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
BİLECİK’TE TARIMSAL KURAKLIK İL KRİZ MERKEZİ TOPLANTISI YAPILDI
Sosyal Medyada Paylaş
26 Mart 2014
admin

BİLECİK’TE TARIMSAL KURAKLIK İL KRİZ MERKEZİ TOPLANTISI YAPILDI

Vali Ahmet Hamdi Nayir, Bilim Sanat Merkezi Salonu'nda düzenlenen toplantıda, yağışların ve kuraklığın her yönüyle insanları etkileyen hususlar olduğunu ifade ederek, sanayinin, tarımın, çevrenin ve toprağın yağışa ihtiyacı olduğunu söyledi.

Vali Nayir, sözlerine şöyle devam etti:

"Direk yön verebildiğimiz bir husus da değil, ancak ormanlarımızla, çevremizi yeşillendirerek yağışı daha cazip hale getiren bir coğrafyaya sahip olabiliyoruz. Böyle bir çalışma bize yağış durumunda alabileceğimiz önlemlerin ne olacağını da göstermesi açısından önemli. Bu krizleri atlatmanın yolu önceden alınacak tedbirlerle, mevcudu en iyi şekilde kullanarak, mevcuttan en üst derecede istifade edecek bir yapının oluşması sonuç verecektir. Bu yıl önemli yağış eksikliği yaşadık ama kriz olduğunda alınacak tedbirler değil bunlar. Kriz olmadan önlemlerimizi alacağımız, kriz olduğunda da uygulayacağımız önlemler olarak tedbirleri düşünmeliyiz."

Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Alparslan Dankaz da kuraklığın bu yıl daha farklı seyretmesi nedeniyle kararlar almak üzere bir araya geldiklerini bildirdi.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hazırlanan "İklimin sesini dinle" videosunun izlenmesinin ardından Gıda Tarım ve Hayvancılık İl müdürlüğü Koordinasyon ve Tarımsal Veriler Şube Müdürü Veysel Selvi, Meteoroloji Müdürü Abdurrahman Açıkgöz ve DSİ Eskişehir Bölge Müdürlüğünden mühendis Dilaver Uzun, birer sunum yaptı. (Bilecik Valiliği)

 

 

 

 

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım