Bilecik Haberleri | Değişim Gazetesi Haber Sitesi
BİLECİK’TE “TEMATİK” DENETİMLER
Sosyal Medyada Paylaş
8 Mart 2021
Hande Nur Uysal

BİLECİK’TE “TEMATİK” DENETİMLER

Bilecik ve ilçelerinde ”kısıtlamasız” ilk cumartesi gününde yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında denetlendi.

Vali Bilal Şentürk, Vali Yardımcısı Rahmi Köse ve denetim ekipleriyle, Covid-19 tedbirleri kapsamında il bazında yumuşatılan tedbirlerden ötürü salgın boyutuyla yeni olumsuzlukların ve vaka artışlarının yaşanmaması için ”Haftalık Tematik Denetimler”in ilk günündeki denetimlere katılarak, esnaf ve vatandaşlardan maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymalarını istedi.

Restoran, lokanta, kafeterya, pastane ve yeme içme yerleri ile kahvehane, kıraathane gibi umuma açık yerlerin oluşturulan ekiplerce denetlendiğini bildiren Vali Şentürk, ”Kontrollü normalleşme” döneminde ‘Yüksek riskli’ iller arasında yer alan ve ‘Turuncu’ renk ile gösterilen ilimizi en kısa sürede ‘Düşük riskli’ iller arasında yer alması için çalışacağız. Yeni kontrollü normalleşme sürecinde alınan kararlar ve rahatlıklar rehavete dönüşmemeli. İlimizin ‘Yüksek riskli’ iller arasında yer alması memnun edici bir durum değil. Tedbirleri tam saha pres yaparak uygulayacağız. Yeni bir sürece geçtik. Maske, mesafe ve temizliğe dikkat edeceğiz. Bu toplumsal sorumluluktur. Hep beraber Bilecik’i layık olduğu yere taşımak istiyoruz. Hedefimiz, önce sarı sonra mavi olmak.” dedi.

Denetim ekipleri, esnafların ve vatandaşların HES kodlarını kontrol etmelerinin yanında maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaları konusunda uyarılarda bulunuyor.

Bir Yorum Bırak

*

code

Tüm Hakları Saklıdır © 2018 Bursa Web Tasarım