• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
Bilecik’te trafik kazalarında düşüş

Bilecik’te trafik kazalarında düşüş

AA muhabirinin edindiği bilgiye göre, 2012 yılının ilk dört ayındaki kaza ve denetim raporunda yaralı sayısı 251 iken, 2013 yılının ilk dört ayında da 187'ye düşerek, yüzde 25 oranda geriledi.

Ölümlü ve yaralamalı trafik kazalarının değerlendirilmeye alındığı raporda, Bilecik'te 2012 yılının ilk 4 ayında 138 ölümlü ve yaralamalı kaza meydana gelirken, 2013 yılında bu sayı 113'e düştü. 2012 yılında ölü sayısı 2 iken, 2013 yılında 5'e yükseldi. Yaralı sayısı ise 2012 yılı il dört ayında 251 iken, 2013 yılında 187'ye düştü. Söz konusu veriler göz önünde bulundurulduğunda Bilecik, Türkiye genelinde en az ölümlü ve yaralamalı kazalarda ikinci sırada yer aldı.

Emniyet mensuplarının özverili çalışmaları, radar, kask ve alkol denetimlerine ağırlık vermesi sebebiyle Bilecik'in en az kaza olan ikinci il olduğu ve alınan tedbirlerin kazalarda can kaybının azaldığı bildirildi.

Bilecik'te trafik cezalarının aşırı derecede arttığı ve cezai yaptırımların yüksek olduğu yönünde kamuoyunda oluşan algıların dikkate alınmaması gerektiğini bildiren yetkililer, nüfus oranına göre değerlendirildiğinde trafik cezaları sıralamasında da Bilecik'in, Türkiye genelinde 34. sırada yer aldığını belirtti.

Emniyet Genel Müdürlüğünün raporunda, geçen yılın ilk dört ayı ile 2013 yılının ilk dört ayında ölümlü ve yaralamalı kaza sayısında en düşük orana sahip ilk üç il sıralamasında  Kars, Bilecik ve Tunceli olurken, Ardahan, Bayburt ve Bitlis en yüksek orana sahip ilk üç il arasında bulunuyor. AA

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam