BİLECİK’TE YERYÜZÜ SOFRASI KURULDU

BİLECİK’TE YERYÜZÜ SOFRASI KURULDU

CHP Bilecik Kadın Kolları ve Gençlik Kolları tarafından Şehitler Parkı’nda Yeryüzü Sofrası programı düzenlendi.

2

‘Ekmeğimizi Bölüşüyoruz’ sloganıyla düzenlenen iftar programı samimi ve güzel görüntülere sahne oldu. Yeryüzü sofrasına katılan birçok vatandaş ve partililer evden getirdikleri börek, tatlı ve yemekleri birbirleriyle paylaştı.

1

İftar programı öncesinde açıklama yapan CHP Bilecik İl Başkanı Metin Yaşar, Böyle bir etkinliğin Bilecik’te ilk olduğunu ifade ederken üretmeyi ve paylaşmayı dinimizin emrettiğini söyledi. İl Başkanı Yaşar yaptığı açıklamada şu ifadelere yer verdi: “Müslümanlar için kutsal bir aydayız. Ramazan ayı 11 ayın sultanıdır. Biz de Cumhuriyet Halk Partisi’ne yakışır, paylaşımcı, katılımcı, üretken ve kadınlarımızın kendi eliyle ürettiklerini halkımızla paylaşmak için hep birlikte ‘Ekmeğimizi bölüşelim, yemeğimizi paylaşalım’ sloganıyla Şehitler Parkı’nda toplandık. Soframız, hiçbir ayrım gözetmeksizin her vatandaşlarımıza açık bir sofradır. Bu Bilecik’te bir ilk olacak.

2a

Umuyorum ki farklı siyasi partiler, sivil toplum örgütleri bu ramazana yakışır bir şekilde bu etkinliği örnek alırlar. Onlar da kendi ürettiklerini halkımızla paylaşırlarsa Ramazan ayı amacına ulaşmış olur. Çünkü dinimiz der ki; “Üretin ve paylaşın.”

2b

Burada partili kadınlarımızın elleriyle ürettikleri yiyecekleri vatandaşlarımızla paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Bu düşünceyi hayata geçiren CHP Kadın Kolları Başkanlarıma ve kadın kolları yöneticilerime teşekkür ediyorum.”

Ayrıca İl Başkanı Metin Yaşar bu etkinliğin Şehitler Parkı’nda yapılma nedenini şu şekilde açıkladı:

“Bu etkinliğimizi Bilecik için önemli bir mekân olan Şehitler Parkı’nda gerçekleştirdik. Bu vatan için canlarını feda eden şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyorum. Ailelerine başsağlığı ve gazilerimize de şifalar diliyorum.”

5

İftar Programının ardından Yeryüzü Sofrası’na katılan partililer ve vatandaşlar çöpleri birlikte topladı ve artan yemekleri sokak hayvanları için ayırdı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

  1. BUNUN ADI YER YÜZÜ DEĞİL BİZDE YER SOFRASI DENİR.SİZ NE YAPARSANIZ YAPIN GENEL BAŞKANINIZ KILIÇTAROĞLU OLDUĞU SÜRECE % 25 OY BİLE ÇOK.NEDE OLSA CHP Yİ DEĞİL CHDP Yİ TEMSİL EDİYOR.

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam