Bilecik’teki Çalışmalar  Vatandaşa Çile Çektirmesin

Bilecik’teki Çalışmalar Vatandaşa Çile Çektirmesin

 

Köymen yaptığı açıklamada şunları aktardı:
“Milliyetçi Hareket Partisi Bilecik İl Başkanlığı olarak her zaman olduğu gibi bugünde toplumsal muhalefet anlayışının gereği olarak Ertuğrulgazi, Beşiktaş ve İsmetpaşa mahallelerinin toz sorunu ile ilgili siz değerli halkımızı bilgilendirmeye çalışacağız. Bundan sonrada objektif bakış açısı ile bu değerlendirmeleri yapmaya devam edeceğiz. 
            Belediyemiz halkımıza daha bol ve kesintisiz temiz su vermek için içme suyu hatlarının yenileme çalışmalarını yaptırıyor. Bu çalışmalardan dolayı başkanımız Selim Yağcı'yı kutluyoruz. Her nimetin bir külfeti olduğunu biliyoruz. Lakin bu çalışmalardan dolayı mahalle sakinleri çok zarar görüyor. Sokaklar toz toprak içersinde, toz zerrecikleri evlerin içlerine kadar giriyor. Evler havalandırılamıyor. Balkonlarda oturulamıyor, çamaşırlar kurutulamıyor. Park edilen araçlarımız her gün renk değiştiriyor. Halkımızın şikayetlerini sağır sultan bile duydu. Belediyemiz şikayetler üzerine sokakları bir kez suluyor, yoğun sıcaklıktan dolayı 15 dakika sonra sokaklar eski halini tekrar alıyor. 
             Sorun; dolgu malzemesi olarak kullanılan gri renkteki ince toprak ile çakıllı kırmızı toprak karıştırılıp kullanılıyor. Bu malzeme trafik işledikçe toz halini alıyor. Halkımız ne önlem alırsa alsın bu toz zerreciklerinden zarar görüyor. 
              Milliyetçi Hareket Partisi olarak eleştiri yaparken çözümlerini de söylemek görevimizdir diye düşünüyoruz. Çalışmalarla ilgili aklımıza iki şık geliyor. 1- Çalışma yapılan sokağı trafiğe kapatıp, hızlı bir çalışma yaparak sokağı eski haline döndürmek. 2- Dolgu malzemesinin çevreye zarar vermeyecek cinsini bulup kullanmak. Çevremizde de böyle bir dolgu malzemesi vardır. Bu malzemeyi Belediye Başkanı bilmiyor mu, Kütahyalı yardımcısı da bilmiyor mu, Meclis üyeleri bilmiyor mu, AKP'nin yöneticileri bilmiyor mu? Bilmiyorsanız biz söyleyelim. Söz konusu dolgular KOCAELİ DERESİ KUMU'ndan yapılsaydı bu basın açıklamasına da gerek kalmayacaktı.
               Bu vesile ile yaklaşan Ramazan ayının tüm hemşerilerimize ve milletimize hayırlara vesile olmasını temenni ederiz.
Hayırlı işlerinizde her zaman destek veren, dua eden, arkasından bir Fatiha okuyan Türk Milliyetçileri Kamu adına, Bilecik adına muhalefet görevini yapmaya devam edecektir.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam