BİLECİK’TEKİ KAÇIRILMA OLAYI
admin • 19 Temmuz 2011 10:10:31 
BİLECİK’TEKİ KAÇIRILMA OLAYI

     Demirci, kurumda düzenlenen ve müdür yardımcıları ile şube müdürlerinin katıldığı törende, 10 Temmuz'da Bilecik'te meydana gelen ''kişiyi hürriyetinden yoksun kılma, kasten yaralama, 2863 sayılı kanuna muhalefet ve yağma'' olayında, mağdurun kurtarılmasında ve şüphelilerin yakalanmasında büyük gayret ve başarı gösteren 2'si şube müdürü 14 polis memurunu teşekkürname ile ödüllendirdiklerini söyledi. 
     Olayın aydınlatılmasında ve faillerinin yakalanmasında görev alan polis memurlarının büyük başarı gösterdiklerini ifade eden Demirci, ''Bu başarılarının devam edeceğine inanıyorum. Operasyon kamuoyu tarafından yakından takip edilmiş ve takdir görmüştür. Emniyet teşkilatımız bu ve diğer olaylarda gayretli çalışmalar yürütüyor ve zamanında olaya müdahale ediyorlar. Başarılı çalışma ile teşkilatımızı onurlandırdılar'' dedi. 
     Demirci, daha sonra, Asayiş Şube Müdürü Alper Uzman, Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürü Kamuran Turan, Komiser Yardımcısı Yavuz Sarıaydın, Başpolis Memuru Cengiz Tandoğan ile polis memurları Erdal Baycan, Mehmet Ufuk Çelik, İsmail Yaşar, Şafak Erden, Hüseyin Keçeci, Tezcan Eryürek, Hayati Akın, Harun Coşkun, Ercan Güneş ve Soner Dağdemir'i teşekkürname ile ödüllendirdi. 
     
     -OLAY- 
     
     Ali Sait Özdemir, merkeze bağlı Beyice köyünde define olduğu yönünde bir duyum almış, bunun üzerine İstanbul'daki bir arkadaşıyla köye gelmiş kaçak kazı yapmaya başlamıştı. Ancak Özdemir, yaklaşık 2 ay süren kazı çalışmasının ardından ortadan kaybolmuştu. 
     Arkadaşları M.E, E.E, Z.T. ve H.Ç, defineyi bulduğu kuşkusuna kapılarak 10 Temmuz'da Özdemir'in Bilecik'teki evine gelmiş, defineye sahip olmak istedikleri iddia edilen arkadaşları, ellerini bağladıkları Özdemir'i zor kullanarak 34 CYM 71 plakalı otomobilin bagajına bindirmişti. Bu sırada Özdemir, cep telefonuyla polisi aramış ve kaçırıldığını söylemişti. Özdemir'in sözlerini anlayamayan polis, cep telefonunun sinyalini takip ederek bagajında konulduğu otomobili, Bilecik-Bozüyük karayolunun 8. kilometresinde durdurmuştu. 
     Özdemir'i bagajdan çıkarılmış, şüpheliler M.E, E.E, Z.T. ve H.Ç. ile olayla ilgisi bulunan Ö.Ç, E.Ç, E.A. ve A.Ç. Osmaneli ilçesinde gözaltına alınmıştı. 
     Şüphelilerden M.E. ve H.Ç. tutuklanırken, tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılan diğer şüpheliler hakkında da mahkeme tarafından tekrar tutuklama kararı verilmişti. 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x