Bilgi Çağı Eğitim Kurumu İngilizce yarıştırıyor

Bilgi Çağı Eğitim Kurumu İngilizce yarıştırıyor

Biriciye ilk kur ücretsiz

Kurum içindeki öğrencilere ve halka açık olarak düzenlenen yarışmaya toplam 16 kişi katıldı. Sınavın içeriği hakkında bilgi veren Dans ve Sanat Sorumlusu Kerem Ahmet Arabacıoğlu, " İngilizce bir bilgi yarışması düzenliyoruz. Sorular genelde gramer ağırlıklı olacak. Yarışmanın sonucunda yarışmanın birincisine ilk kur ücretsiz, ikincisine yüzde 50 3. süne de yüzde 10 indirim hediye ediyoruz. Yarışma 2 kur şeklinde oluyor. Birinci kurda a1 ve a2 şeklinde test edeceğiz. 2. kurda B1 ve B2 seviyelerinde test edeceğiz.  Seçici sorular da  var arada.Bunlar da paragraf içinden seçilen sorular olacak. Birinciyi seçmek için artı soru gerek olursa konuşma sınavı olacak. Bu yarışmalarımıza da süreç içerisinde devam etmeyi düşünüyoruz" dedi.

Yeni kayıtları Şubat ayında

Kurum Müdürü Özge Keçe, İngilizce öğrenmek isteyen kişiler için de yeni dönem kursların 9 Şubat'ta başlayacağı bilgisini verdi. Keçe, "Başlangıç seviyesi olan A1 ve A2,   orta seviye  B1 ve B2 ve üst seviye olan C1 ve C2 kurslarımızı açabiliyoruz. Şubat döneminde yeni kayıtlarımız başlayacak. Sayı sınırımız talebe göre değişebiliyor" dedi. Keçe ayrıca kurumda verilen dil eğitimlerinin  İngiltere'de ve yurt dışında özel eğitimler alan öğretmenler eşliğinde gerçekleştiğini vurguladı.

Öğrencilere yurt dışına çıkma imkanı tanınıyor

Kurumun İngilizce gramer öğretmeni Sinem Şen ise verilen eğitimler hakkında  bilgilendirmelerde bulundu. İngiltere'de bulunan ve öğretmen yetiştiren İnternational House London'un ulusal temsilciliklerini aldıklarını belirten Şen, bu kurum aracılığıyla öğrencileri yurt dışına gönderme imkanı bulduklarını da ifade etti. Şen," İngiltere'de bulunan ve ulusal temsilciliğini aldığımız İnternational House London'un seviye tespit sınavını kullanarak öğrencilerimize seviyeleriyle ilgili olarak dönüt verebiliyoruz. Öğrencilerimizi ekstra yurtdışına da gönderebiliyoruz bu kurum aracılığıyla. Onun dışında benim danışmanlığını yaptığım başka müesseseler de var. Biz bu kurumun temsilciliğini yeni aldık ve bu kurumda eğitim almak isteyen öğrenciler gerekli tutarları kendileri karşılayabiliyorlarsa köklü bir kurumda dil eğitimi alma hakkı kazanabiliyor. Katıldığı herhangi bir seviyeden seviyesine göre  ömür boyu geçerli olan bir diploma kazanıyor. Süre olarak  2 haftadan 52 haftaya kadar seçenekler var. Bunu öğrenci kendi belirliyor. Ama 4 hafta ve üstü olanlarda diploma niteliğinde belge kazanma hakları oluyor" dedi.

Kurumda geçen sene Yabancı Dil Sınavı (YDS) grupları olduğunu belirten Şen, " 1 buçuk aylık bir eğitimle öğrencilerimize YDS'den en az 50 puan aldırmamız gerekiyordu biz bu başarıya 47, 48 puanlarla ulaşabildik. Bu çalışmaların haricinde öğrenciler öğrenilmesi gereken teknikleri aldılar ve devamında bireysel olarak çalışmaya başladılar. Bir tane öğrencimiz 61 alabildi. Yaz dönemi için de ayrıca bir grup açtık.  O zaman da üniversiteden hocalarımız geldi ve seviyemizi 2 buçuk aylık bir çalışmayla 5, 8 puan arasında artırabildik" dedi.

"Derslerimizde bire bir eğitim uyguluyoruz"

Kursta genel İngilizce derslerine ağırlık verdiklerini belirten Şen, bu guruplarda başlangıç seviyesinden itibaren 2 hafta içerisinde öğrencilere İngilizce konuşmayı öğretebildiklerini ifade etti. İngilizce konuşma öğretmeni olan Abdullah Dönertaş ile birlikte koordineli bir şekilde hareket ettiklerini dile getiren Şen, " Daha fazla konuşma ön planda olan bir kurs burası. Canlı İngilizcelerimiz çok ünlüdür bizim. Öğrenciler en çok birebir kendileri aktif katıldıkları zaman İngilizce öğrenebiliyorlar. Ben mikro öğrenim yapıyorum derslerimde. Mikro öğrenimden kastım, yaptığım bu canlı İngilizce programını kameraya çekiyorum. Kameraya çektikten sonra ders ortamında tahtaya yansıtıyorum. Bazen montajlıyoruz. Bazı sınıflar kameradan rahatsız olabiliyor. İlla ki hatalar oluyor. Beğendiğimiz grupları facebook sitemizde yayınlıyoruz. Alt yazı ekliyoruz. Bu şekilde paylaşıyoruz. Türkçe ve İngilizceye de çeviriyoruz. Bir öğrenci, buradan çıktığında Erasmusla yurt dışına giderse nelere maruz kalabilir ona göre biz programımızı düzenliyoruz. Direk konuşmaya yönelik olarak biz de İngilizce anlatıyoruz dersleri. Öğrenci öğrenmiş mi öğrenmemiş mi, quizlerle, ekstra sınavlarla onları ölçüyoruz. Devamında dönem sonunda katılım belgesi verebilmemiz için mutlaka dört temel beceriye dayanan okuma, yazma, dinleme ve konuşma sınavına tabi tutuyoruz. Eğer bu sınavda 1. seviye dediğimiz a1 ve0 a2'den en az 50 alıyorlarsa bir üst kura geçme hakları var. Orta seviyeden en az 60 alırlarsa orta seviye gruplarına da yazılabilirler."dedi.

"Kendini sürekli geliştiren bir eğitim kadromuz var"

Sheffield üniversitesinde çalışmalarda bulunan Abdullah Dönertaş ile birlikte özellikle aksağanlı İngilizce üzerine yoğunlaştıklarını kaydeden Şen, her zaman kendilerini geliştirmeye çalışan bir eğitim kadroları olduklarına dikkat çekerek şunları aktardı:

" Kendimizi de yenilemek için sürekli yurt dışına çıkan öğretmenleriz. Şu an Abdullah hocamız 2, 5 aylık bir eğitim alacak . Ben de yaz döneminde düşünüyorum. Durduğumuz yerde saymayan bir kurumuz. Sürekli yenileniyoruz. Zaten kadromuz dinamik. Özge Hanım, Ahmet Bey, Abdullah Bey, Merve Hanım olmak üzere burada aile gibiyiz. Sınırlarımızı biliyoruz. Bu zaten öğrenciye de mutlu bir kurum olarak yansıyor"

 

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam