• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLİM ŞENLİĞİ BAŞLADI

BİLİM ŞENLİĞİ BAŞLADI

Vali Kızılkaya: “Ülkemizin Teknolojik Kapasitesini Gördük”

4007 Bilecik Bilim Şenliği Öğretmen Evi’nin bahçesinde protokol üyelerinin kurdele kesim töreni ile kapılarını açtı.

Törene katılan Vali Dr. Kemal Kızılkaya, ülkenin teknolojik kapasitesinin her geçen gün arttığını söyledi.

Bilecik Merkez Bahçelievler Mahallesi’nde bulunan Öğretmen Evi’nin bahçesinde 3 gün boyunca ziyaretçileri ağırlayacak olan ‘Kuruluşun beşiğinden bilimin ışığına’ isimli Bilim Şenliği start verdi.

36 etkinlik, 36 atölye, 3 seminer ve 3 yarışmadan oluşacak olan Bilim Şenliği’nin açılışında konuşan Vali Kemal Kızılkaya, Türkiye’nin her geçen gün teknolojik olarak daha da ileri bir noktaya taşındığını söylediği konuşmasında şunları ifade etti:

‘’Bu güzel günde sanki böyle bir gül bahçesine girercesine çocukların cıvıltıları, neşesi içerisinde öğrendiklerini uyguladıkları ve gösterebildikleri bir ortamda bulunmaktan son derece mutlu ve keyifli olduğumu ifade etmek istiyorum.

TÜRK GENÇLERİ HER ŞEYİ BAŞARIR

Resim

TÜBİTAK 4007-4006 projeleri gerçekten öğrencilerimizin uygulama kabiliyetlerini, öğrendiklerini hayata geçirebilme imkanı veren projeler. Bundan dolayı TÜBİTAK’a, TÜBİTAK yetkililerine huzurlarınızda çok teşekkür ediyorum, saygılarımı sunuyorum. Emeği geçen bütün kurum ve kuruluşlara teşekkür ediyorum, öğretmenlerimizin emeğine teşekkür ediyorum, öğrencilerimizin gayretine teşekkür ediyorum.

Birazdan bu alanları gezeceğiz birlikte, belki bizler için kolay gibi görünen projeler izleyeceğiz ama öğrenciler için bunu hayata geçirmenin öneminin ne kadar önemli olduğunu yine birlikte göreceğiz. Geçtiğimiz günlerde İstanbul’da 2021 Teknofest’e katıldım ve orada gerçekten Türkiye’nin güçlü Türkiye hedefine ilerlerken nasıl bir umudu da taşıdığını, oradaki gençlerin, katılımcıların gözlerinde gördüm. Uçan araba El Cezere’yi, Bayraktar TB2’yi, İnsansız Hava Aracı Tiha’yı ve daha nice Türk geçlerimizin, Türk Mühendislerimizin  geliştirdiği teknolojik imkanları gördüm. Ülkemizin teknolojik kapasitesinin ne kadar her geçen gün arttığını ve bu yetişen genç mühendislerle geleceğe ne kadar güvenle bakabildiğimizi gördük. İsterim ki o Teknofest etkinliklerine bütün gençlerimiz, bütün insanlarımız katılsın orada Türk Mühendislerini, Türk gençlerinin kendilerine imkan verildiğinde neler başardıklarını tekrar bir daha görsünler.

YENİ SELÇUK BAYRAKTARLAR ARIYORUZ

Resim

Bizler aslında bu etkinliklerle öğrencilerimizin içerisinden yeni Selçuk Bayraktarlar arıyoruz daha ülkemize teknoloji anlamında yeni kahramanlar arıyoruz çünkü bugün teknoloji öyle noktaya geldi ki ülkeleri ve konuşları çok hızlı bir şekilde değiştiren imkanlar sunuyor. Bugün İnsansız Hava Aracı gelişiminde yakaladığımız imkan belki de dünya askeri stratejisinde bir oyun değiştiriyor. Dolayısıyla bizim yeni nesil ve gelecek kuşaklarda ortaya çıkartabileceğimiz yeni mühendislerin geliştirebileceği yeni teknolojiler kim bilir ülkemize ne gibi imkanların kapısını açacaktır.’’

Vali Kızılkaya’nın konuşması sonrasında il protokol üyelerinin katılımı il Bilim Şenliği’nin kurdelesi kesilirken, ardından öğrencilerin ve öğretmenlerin hazırlamış oldukları stantlar gezildi.

Resim

Resim

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam