“Bilinçli İdman Yaptırıldığında Milli Takım Düzeyinde Sporcular Yetişir”

“Bilinçli İdman Yaptırıldığında Milli Takım Düzeyinde Sporcular Yetişir”

 

Türkiye Futbol Federasyonu tarafından 3-7 Aralık 2012 tarihlerinde Antalya’da gerçekleştirilen kurs neticesinde diplomalı olarak antrenörlük yapmaya hak kazanan Karakuzu bu belgeyle, profesyonel kulüplerin 15 yaş altı (U15) takımlarında veya amatör kulüplerin her yaş grubundaki takımlarında teknik sorumlu olarak, Kadınlar 1. Ligi takımlarında teknik sorumlu olarak, Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) 2.ligi ve altındaki liglerdeki takımlarda yardımcı antrenör olarak da çalışabilme hakkına sahip oldu.

                Yetişecek olan gençlerin eğitimli kişiler tarafından yetiştirilmesinin çok etkili olacağına değinen Karakuzu, “Sporculara bilinçli idman yaptırabilirsen milli takım düzeyinde iyi sporcular yetişir. Gelecekte Türk futbolu adına daha iyi olur. Yoksa kara nizam bir spor yaptırırsan hiçbir anlamı yok. Belli bir sisteme göre yetiştirmek gerekir ki çocuklar üst seviyelere gittiği zaman ülke futboluna da faydası olsun.” dedi.

                Konuyla ilgili açıklamada bulunan Bilecik Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (ASKF) Başkanı Nusret Tosun, almış olduğu belgeyle Karakuzu’nun gençlere örnek olması temennisinde bulundu. Amaçlarının gençlere spor yaptırabilmek olduğunu belirten Tosun bu sporu yaptırırken de diplomalı kişiler tarafından eğitim almalarını sağlayabilmek olduğunu söyledi. TFF’nun talimatlarında da kurs görmüş olan diplomalı hocalar tarafından eğitim verilmesinin yer aldığını kaydeden Tosun, “Maalesef ilimizde hoca sayımız çok az, inşallah Ömer abimiz herkese örnek olur. Hakemlerde de sıkıntımız var, hakem sayımız çok az. Maçları oynatmakta gerçekten çok zorlanıyoruz. İl Futbol Temsilcimiz, Hakem Kurulu Başkanımız, Hakem Derneği Başkanımızla beraber Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi’ni ziyarete gittik. Orada Spor Daire Başkanı Battal Beyle de görüştük. Üniversiteden öğrencilerden, bize hakem, antrenör anlamında yardımcı olmalarını, kurslara katılmalarını rica ettik. İnşallah gençlerimiz böyle belgeli, diplomalı, işi bilen arkadaşlarımızın ellerinde yetişir.” dedi.

                Futbol İl Temsilcisi Engin Toku da, Bilecik bölgesinde UEFA B diplomasına sahip az sayıdaki insandan biri olması sebebiyle Karakuzu’yu tebrik etti. Gelecek nesillerdekilerin de böyle bir diplomaya sahip olmasını istediklerini aktaran Toku, kulüplerin de diplomalı hocayla beraber sahalara çıkmasını istediklerini belirtti. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam