• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLİNÇLİ TÜKETİM VETÜKETİCİ HAKLARI KONULU RESİM YARIŞMASI

BİLİNÇLİ TÜKETİM VETÜKETİCİ HAKLARI KONULU RESİM YARIŞMASI

 

Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü işbirliğinde 2017-2018 eğitim öğretim yılında, öğrencilerin, sanatsal faaliyetlere katılımı arttırmak, sanatsal aktivitelerde etkin rol oynanmasına ve öğrencilerin yeteneklerini sergilemesine olanak sağlamak amacıyla Tüketicinin temel ihtiyaçlarının karşılanması, sağlık ve güvenliği, bilgi edinmesi, eğitilmesi, zararlarının giderilmesi, sağlıklı bir çevrede yaşaması, ekonomik çıkarlarının korunması, seçebilmesi, temsil edilmesi, örgütlenmesi ve sesini duyurması, Eğitim çağındaki çocukların ve gençlerin bilinçli tüketim ve tüketici hakları konusunda bilinçlendirmek, farkındalık yaratmak, sanatsal çalışmalarını desteklemek, değerlendirmek, sergilemek ve kalıcı eserler bırakmaya özendirmek amacıyla Tüm Türkiye’de resmi ve özel okullar da eğitim ve öğretim gören ortaokul 5. 6. 7. 8. sınıf öğrencilerini kapsayan “Bilinçli Tüketim ve Tüketici Hakları” konulu resim yarışması düzenlenecektir.
Yarışmaya Tüm Türkiye’deki resmi ve özel okullarda eğitim ve öğrenim gören ortaokul öğrencileri katılabileceği kaydedildi.
Resim yarışmasına öğrenciler, doldurup imzaladıkları fotoğraflı başvuru formu ve 35×50 formatındaki eserin aslı ile katılabilecekleri belirtildi. Ayrıca öğrenciler, Tüketicinin Korunması ve Piyasa Gözetimi Genel Müdürlüğü resmi internet sitesi http://tuketici.gtb.gov.tr/adresinden, Ayrıca https://www.facebook.com/etuketici/ ve https://twitter.com/etuketici sosyal medya adreslerinden, başvuru formu ile yarışma şartnamesine ulaşabilecekler.
Öğrencilerin, resimlerini,1 Kasım 2017 – 01 Şubat 2018 tarihleri arasında, Yarışma Şartnamesi ekinde belirtildiği gibi Bilecik Ticaret İl Müdürlüğünde bulunan yarışma sekretaryasına, elden, posta veya kargo aracılığıyla teslim etmesi gerekiyor.
Öğrenciler, ayrıca yarışmayla ilgili (0 312) 449 44 11 – 449 44 73 no’lu telefonlardan da bilgi alabilecekler ifade edildi.
Düzenlenecek olan yarışma ile ilgili seçici kurul tarafından her il için ayrıca bir değerlendirme yapılarak il bazında finale kalan 3 (üç) esere ödüller verileceği söylendi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam