Bilir, Aday Adaylığını Açıkladı

Bilir, Aday Adaylığını Açıkladı

AK Parti İl Başkanlığı’nda İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş’a evraklarını teslim eden Bilir, sürecin hayırlı olması dileklerinde bulundu. Uzun yıllar İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde görev yapan Bilir, belediyecilik konusunda ne kadar tecrübeli olduğunu geçmişiyle ispat etmiş oldu.

1960 yılında Gölpazarı’nda doğduğunu belirten Bilir çalışma ve siyasi hayatıyla ilgili bilgiler verdi. Bilir, “Bilecik İmam Hatip ve takiben Sakarya İmam Hatip Lisesi’nden mezun oldum. Daha sonrada Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi’ni bitirdim. 2 yıl öğretmenlikten sonra 1985 yılından itibaren Bilecik Merkez’de 10 yıl görev yaptım. Bunun büyük bölümü İmam Hatip Lisesi Müdürü olarak geçti.

1994 seçimlerinde Refah Partisi’nden Belediye Başkan Adayı olmuştum. Onu müteakip İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ne geçtim. 1994 yılının sonundan 2010 yılına kadar İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde Mecidiyeköy Kültür Merkezi, Tarık Zafer Tunaya Kültür Merkezi, Muammer Karaca Tiyatrosu’nda müdür olarak görev yaptım. Yine belediyenin şirketi İstanbul Kültür ve Sanat Ürünleri kısaca Kültür A.Ş.’de İdari İşler Müdürlüğü, Satın Alma Müdürlüğü, Genel Müdür Yardımcılığı, Genel Müdür vekilliği gibi görevlerde bulundum.

2010 yılında görevimden emekli olarak ayrıldım. Şu ana kadar da İstanbul’da yine aynı şekilde kültür ve sanatla ilgili organizasyon firmamız var. Bu defa kendimiz bu işleri yapıyoruz. Bu dönemde de bunda yıldan beri edindiğimiz tecrübeyi, birikimi partimizin tüm üyelerinden, teşkilatta görev alan arkadaşlardan, başkanlarımızdan hepsiyle birlikte tüm onların görüşlerini alarak el birliğiyle beraber bir çalışma yapmak üzere Bilecik için aday adayı oldum. İnşallah hayırlı olur diyorum.

 

‘Hizmet için varız’

 

Hizmet için varız. Hizmetle ilgili işlerimizde de tüm arkadaşların şu anda herhangi bir projeden bahsetmek istemiyorum. Adaylık döneminden sonra olacak böyle şeyler ama bunların hepsi oturup partimize gerek organlarıyla, gerek yönetiminde tartışılıp kabul edilenlerin ortak deklarasyon halinde açıklanmasından yanayım. Bunlarla ilgili biz kendi çalışmalarımızı, projelerimizi hepsini İl Başkanlığımıza, Merkez İlçe Başkanlığımıza, Yönetim Kurulumuza takdim edeceğiz. Uygun görülenlerle birlikte inşallah çalışmaya devam edeceğiz. Ben hepinize teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

 

“Aday adaylarının çoğaldıkça biz de zenginleşiyoruz”

 

Bilir’in aday adaylığı ilgili İl Başkanı Ramazan Kurtulmuş ise, “Hayırlı olsun, Allah utandırmasın inşallah. Her geçen gün aday adaylarımız çoğaldıkça biz de zenginleşiyoruz hayırlısıyla. Bu da demokrasinin gereği, bize teveccühün duyulması. Arkadaşlar bize iyi niyet çerçevesinde buraya aday adaylığı müracaatlarını yapıyorlar. Amaç Bilecik halkına hizmettir. Amaç bir ekip ruhu içinde aday adayı olduktan sonra aday olsalar da olmasalar da katkı sağlama noktasında arkadaşların projelerini bir araya getirip Bilecik’in yararına, halkın isteği neyse onu yapma noktasında bize bir zenginlik katacağına inancım sonsuz.

 

‘Siyaset süreklilik istiyor’

 

Bu siyaset uzun solukludur. Süreklilik ister. Siyasette tabi içten uzaklaşmamak gerekiyor. 2004 yılında Hocamla beraber belediye başkan aday adayı idik. O zaman 9 aday vardı ben de onlardan biriydim ve aynı şekilde hocam da adaydı o zaman. Beraber bir yarışa girmiştik. Yarış diyince bizim partimizde her zaman olan bize yakışan da şudur ki, biz tabi demokrasi kuralları içinde yarışmayı da, mücadele etmeyi de, barışmayı da, beraber çalışmayı da becerdik bu zamana kadar. Bundan sonraki süreçte de inşallah devam edeceğiz.

Hocamıza da hayırlı olsun. Aday adaylıkların sayısı arttıkça dediğim gibi bu bizim zenginliğimizin bir göstergesi oluyor teşekkür ederim.” dedi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam