BİLİRKİŞİ İNCELEDİ BUNDAN SONRA NE OLACAK?
admin • 23 Ekim 2015 16:33:15 
BİLİRKİŞİ İNCELEDİ BUNDAN SONRA NE OLACAK?

Hatırlanacağı üzere Bilecik eski Belediye Başkanı Av.Akın Olcay satışa itiraz itmiş ve Bölge İdare Mahkemesine dava açmıştı.Gelinen süreçte bilirkişi heyeti işyerlerini inceledi.Eski Belediye Başkanı Akın Olcay’ın Avukatı Faik Akarkarasu yaptığı açıklamasında ;

USUL GEREĞİ YAKLAŞIK 1 AY SÜRE VAR

“Belediye dükkanları olarak kamuoyunda bilinen ve imar tadilatıyla birlikte satılan yere ilişkin Akın Olcay tarafından dava ikam edilmişti. Bu davanın rutin işlemleri neticesinde bir keşif kararı oluştu. Burada bilirkişi arkadaşlarımız Gebze, İstanbul ve Konya’dan üniversitelerden bilirkişi arkadaşlarımız burada şehircilik ilkelerine, şehircilik planına imalat tadilatının doğru olup olmadığını, imalat tadilatındaki teknik uygulamalara, verilere henüz hesap yapılmadı.  Burasının yeşil alan kalmasının gerekip gerekmeyeceği vs. teknik konularda bilirkişi incelemesi yapacaklar. Bunun üzerine bir keşif icra edildi burada. Usul gereği de yaklaşık bir ay süre var ondan sonrada raporlar hazırlanacak ve dosya karar aşamasına gelecek. Bilecik için hayırlı olsun diyorum.”ifadelerini kullandı.

ŞEHİRLERİN İNSANLARA GÖRE DÜZENLENMESİ LAZIM

“Belediye çalışanlarının alttan yol yapacağız” demesini sorduğumuz Av.Akarkarasu;

“Projesi öncesi bir faktör. Böyle bir tünel geçidinin Bilecik’i boydan boya aşması ve yayalaşmanın uygulanması şehircilik ilkeleri bakımından bence de son derece uygun. Önemli bir şey umarım yapılır. A- B partisi siyasi görüşteki arkadaşımızın Belediye Başkanı olması veya olmamasıyla ilgisi yok. Pamukova çok yakın. Trafik anlamında da çok zorlanıyoruz. Şu anda Pamukova’da da öyle bir tünel var, yayalaşmadı ama olumlu bir durum. Zaten biz şehri araçlara göre düzenliyoruz ama yanlış yapıyoruz. Şehirlerde insanlar yaşıyor şehirlerin insanlara göre düzenlenmesi lazım.

Ölçek proje Belediye arşivlerinde mevcut. Dosya verilmemişti ama verilince göreceğiz. Ölçek projeler şudur

 Daha evvelki katsayı durumları hesabı yapılır. O gelince göreceğiz.” 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x