• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BİLLAS İlk İhracaatını Yaptı

BİLLAS İlk İhracaatını Yaptı

 

Bisiad'ın davetlisi olarak, fabrika ziyaretleri için Bilecik'e gelen TUSKON Genel Sekreter Yardımcıları Ahmet Güler ve Doğan Geco, Bisiad Genel Sekreteri Ali Arlı eşliğinde Bisiad üyesi BİLLAS Lastik sahibi Mehmet Bildiler'i ziyaret etti.
Ziyaret esnasında konuşan Billas Lastik sahibi Mehmet Bildiler, TUSKON'un faaliyetlerinden, yapmış olduğu yurtdışı ve yurtiçi organizasyonlarından çok memnun olduğunu aktararak "Billas Lastik olarak ilk ihracaatımızı TUSKON'un geçen sene düzenlediği Afrika Zirvesi programına katılıp fabrikamıza davet ettiğimiz Etyopyalı-Yemenli iş adamlarına bir konteynır lastik göndererek gerçekleştirdik" dedi.
Bildiler ayrıca Billas olarak TUSKON'un düzenlediği Uganda Ticaret Heyetine 2 kişiyle gittiklerini, burada ikili iş görüşmeleri yaparak Afrika pazarına bisiklet ve motorsiklet lastikleri satmayı hedeflediklerini ifade etti.
 
ÇİN MALI LASTİKLERLE FİYAT DA KALİTE DE DÜŞTÜ
 
Çin'den gelen lastiklerle iç piyasada kalitenin ve fiyatların çok düştüğünü, kendilerinin ürettiği lastiklerin kaliteli ve Çin'e göre biraz daha maliyetli olduğundan iç piyasada rekabet güçlerinin zorlaştığını, dolayısıyla dış piyasaya yönelmenin çok önemli olduğunu ifade eden Bildiler, "TUSKON yapmış olduğu bu tür faaliyetlerle bizlere yol gösteriyor, referans oluyor ve önümüzü açıyor. Billas olarak tüm organizasyonlara katılmayı ve Tuskon'un referans olduğu ülkelerle ihracatımızı artırmayı hedefliyoruz" dedi.
TUSKON Genel Sekreter Yardımcılarından Ahmet Güler ise TUSKON'un küresel bir marka olduğunu, düzenlediği tüm organizasyonların alt yapılarının güçlü ve gelen firmaların referanslı olduğunu ifade ederek, "Ülkemizde  kaliteli iş yapan üreticilerimizi, işadamlarımızı ve sanayicilerimizi bu tür organizasyonlarla Afrika, Asya, Güney Amerika, ve Türk Cumhuriyetlerle, pek keşfedilemeyen ancak büyük olanakların olduğu ülkelerle iş heyetleri düzenleyerek, ihracatlarını artırmaya; dolayısıyla ülkemize katkı sağlamaya davet ediyoruz" dedi.
Güler, Bilecik'in inşaat malzemeleri ve maden yönünden zengin kaynaklarının olduğunu dolayısıyla da önemli fabrikaların burada faaliyet gösterdiğini belirterek, Haziran'da düzenlenecek olan 140 ülkeden 1500 iş adamının katılacağı Türkiye Dünya Ticaret Köprüsü programına bu firmaların katılmasının faydalarına olacağını aktardı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam