BİNLERCE KİŞİ KADİR GECESİ’NİN RAHMETİ VE BEREKETİNİ ŞEYH EDEBALİ TÜRBESİ’NDE YAŞADI

BİNLERCE KİŞİ KADİR GECESİ’NİN RAHMETİ VE BEREKETİNİ ŞEYH EDEBALİ TÜRBESİ’NDE YAŞADI

Bilecik Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından bütün mahallelerde gerçekleştirilen ve yoğun bir katılımın olduğu iftar programları kapsamında, Şeyh Edebali Türbesi'nde gerçekleştirilen buluşmada binlerce insanımız aynı iftar sofrasında iftar açtı.

Osmanlı Devleti'nin Manevi Kurucusu Şeyh Edebali Türbesi'nin bulunduğu meydanda gerçekleştirilen iftar programında iftarlar açıldı, teravih namazları kılındı ve Şeyh Edebali Türbesi ziyaret edildi.

Şehir dışından da katılımın yoğun olduğu geceye katılan Bilecir AK Parti Milletvekili Halil Eldemir ve Belediye Başkanı Selim Yağcı, AK Parti İl Başkanı Kadir Bayrak, AK Parti İlçe Başkanı Fikret Karabıyık ve 5 bini aşkın vatandaşlar katıldı.

MİLLETVEKİLİ ELDEMİR:
''ŞEYH EDEBALİ'NİN HUZURUNDAKİ AYNI İFTARDA BULUŞTUĞUMUZ İÇİN ÇOK MUTLUYUM''

Milletvekili Halil Eldemir, iftar programında yaptığı konuşmada, Şeyh Edebali'nin huzurundaki iftar sofrasında bir araya geldikleri için duyduğu memnuniyeti belirterek, şunları söyledi:

''Ben öncelikle tüm kardeşlerimin Kadir Gecesini tebrik ediyorum. Bu mübarek gecede siz değerli hemşerilerimle birlikte olmanın ve iftar sofrasını paylaşmanın mutluluğunu yaşıyorum. Ben, değerli belediye başkanımıza, sizlerle bizleri böyle güzel bir ortamda bir araya getirdiği için bu mübarek gecede, Şeyh Edebali'nin manevi huzurunda sizlerle beraber iftar açma fırsatı verdiği için başta kendisine ve ekibine olmak üzere emeği geçenlere çok teşekkür ediyorum. Cenabı Allah'ın bizleri huzur ve mutluluk içinde bayrama yetiştirmesini diliyor, bayramın tüm İslam coğrafyasındaki kardeşlerimize de huzur ve mutluluk getirmesini niyaz ediyorum.''

BELEDİYE BAŞKANI SELİM YAĞCI:

''DOĞUSUYLA BATISIYLA; KUZEYİYLE, GÜNEYİYLE BİRLİKTE TÜRKİYE'YİZ''

Belediye Başkanı Selim Yağcı ise yaptığı konuşmada; doğusuyla batısıyla; kuzeyiyle, güneyiyle birlikte Türkiye olduklarını dile getirerek, şunları kaydetti:

''Öncelikle davetimize icabet ettiğiniz için hepinize ayrı ayrı teşekkür ediyor, hoşgeldiniz diyorum. Değerli kardeşlerim, bin aydan daha hayırlı bir gecedeyiz, Kadir gecesindeyiz. Gerçekten tüm duaların kabul olacağı bir gecedeyiz. Bilecik'imiz, Türkiye'miz o kadar güzel ki, İşte böyle bir gecenin maneviyatını birlikte idrak ediyoruz, birlikte sofralarımızı paylaştık. Birlikte acısıyla, tatlısıyla bir sofrada buluştuk. Zaten biz birlikte Bilecik ve birlikte Türkiye değil miyiz? Doğusuyla batısıyla, kuzeyiyle güneyiyle hep birlikte bir anlam ifade ediyoruz. Birimiz ayrı olduğunda bunun tadı olmuyor. Hep birlikte olduğumuzda herşey daha güzel.'' dedi.

''CENABI ALLAH TÜM İSLAM ALEMİNİ HUZUR VE MUTLULUK İÇİNDE BAYRAMA ERİŞTİRSİN''

Konuşmasında; ''Cenabı Allah tüm İslam aleminin huzur ve mutluluk içinde bayrama eriştirsin'' ifadelerine yer veren Belediye Başkanı Selim Yağcı, şöyle devam etti:

''İşte bu Kadir Gecesi'nde bir tarafından şehrimizdeki ve ülkemizdeki birlik ve beraberlik, kardeşlik ve sevgi ile hoşgörü iklimi için şükür ederken ve bunun devamı için dua ederken, diğer taraftan birlikten, beraberlikten ve kardeşlikten kopmuş, aralarına nifak girmiş olan İslam coğrafyasındaki kardeşlerimizin tekrar birlik ve beraberliklerini kazanmaları, huzur ve sulhu bulmaları için dua edelim. Gerçekten birliğin ve beraberliğin ne kadar önemli olduğunu iki fotoğraf gösteriyor. Onun için bir taraftan aramızda ihtilaflar olabilir, farklı fikirlere mensup olabiliriz ama biz birlikte Bilecik'iz, birlikte Türkiye'yiz. Bir Suriye'ye bakın, bir Irak ve Mısır'a bakın. Eğer araya tefrika girerse ne olacağını görün. Onun için Türk milleti olarak, bu topraklarda bir ve bütün olmalıyız ve bizden medet bekleyen Uygur Türk kardeşlerimizi, Doğu Türkistan'daki kardeşlerimiz için bu akşam dua edelim. Onların da huzur ve mutluluk içinde bayrama girmeleri için dua edelim.''

''5 BİNİ AŞKIN İNSANIMIZI AYNI İFTAR SOFRASINDA BULUŞTURMANIN MUTLULUĞUNU YAŞIYORUZ''

5 bini aşkın insanı aynı iftar sofrasında buluşturmanın mutluluğunu yaşadıklarını dile getiren Belediye Başkanı Selim Yağcı, konuşmasını şöyle tamamladı:

''Değerli kardeşlerim. Ramazan ayı geldi ve geçiyor. Başı rahmet,ortası mağfiret ve sonu cehennem azabından kurtuluş olan ayı idrak ediyoruz. Cenabı Hak, bizleri Ramazan ayının manevi atmosferinden istifade etmiş kullarından eylesin İnşaallah, Kadir geceniz mübarek olsun. Bu akşamki organizasyonu düzenleyen belediyemizin çok fedakar çalışanlarına, müdürlerimize, ağzı oruçlu olarak bu masaları kuran aşçı ve kardeşlerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Gerçekten böyle 5-6 bin kişilik bir organizasyonda hiç kimsenin mağdur olmadan iftarını açması onların büyük gayretleriyle oluyor. Allah onlardan razı olsun. Bir de bu işlerin maddi yönü var. Bu konuda da kendisi elim bir trafik kazası geçirip, şu anda da şifa bekleyen bir ağabeyimiz var. Şehrimizdeki ECM Metal'in sahibi Salih ağabeyi. Salih ağabeyimize de Allah'tan acil şifalar diliyorum. Bu yapmış olduğu hayır ve ibadeti Cenabı Allah'ın kabul etmesini niyaz ediyorum. Cenabı Hak Kadir Gecesini idrak ederek, sağlık ve huzur içinde bayrama kavuşmayı nasip etsin diyorum. Bu akşam çok değerli misafirlerimiz de var. Yeni milletvekilimiz Halil Eldemir var. Ben kendisine de katıldığı için teşekkür ediyorum'' şeklinde konuştu.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam