BİRİSİNİN İŞİ VAHİM AMA HANGİSİNİN!

BİRİSİNİN İŞİ VAHİM AMA HANGİSİNİN!

Nerde açılış var,nerde kermes var,nerde düğün var,nerde hıdrellez var adaylar ordalar.Geçtiğimiz aylarda yazdığım bir yazımda da bahsetmiştim de yine de bahsetmeden edemeyeceğim. Mevzuya bir hikaye ile girelim. Yaşlı bir çiftin iki tane evli  kızları varmış ve bu kızların ikisi de gurbette yaşarlarmış. Günün birinde yaşlı kadın kocasına gidip kızlarını ziyaret etmesini, ne yiyip ne içtiklerini, durumlarının nasıl olduklarını öğrenmesini istemiş. Adam da koyulmuş yola, varmış önce gurbetteki büyük kızına. Hoş beş derken damadına “Damat işler nasıl gidiyor, haliniz nicedir?”diye sorduğunda Kiremitçilik yapan damat;”Valla baba, toprağı kardık, kalıba koyduk, kiremitleri avluya serdik. Güneş çıkar da kururlarsa işimiz iyi olacak yok bu arada bir yağmur yağarsa halimiz harap”demiş. Yaşlı adamcağız diğer kızına gitmek için yola koyulmuş ve gurbetteki küçük kızına varmış. Yine hoş, beş sohbet derken damadına sormuş kayınbaba;”Damat işler nasıl gidiyor, haliniz nedir,ne yiyip ne içersiniz?”

Damat gayet rahat tavırlarla;”Valla baba, ekinleri ektik, gübresini attık, yaradandan rahmet bekliyoruz. Ancak bir yağmur yağmazsa halimiz harap” demiş kayınbabasına. Adamcağız ertesi gün varmış evine. Yaşlı kadın merakla;”Adam nasıl kızların durumları nasıldır halleri?”dediğinde,”Valla koca karı biri yağmur bekliyor, öbürü yağmur yağmasın diye bekliyor. Birisinin işi vahim ama hangisinin Allah bilir”diye cevap veriyor yaşlı adam.

Şimdi buradan ne demek istediğimi anlamışsınızdır sanırım. Birileri falanca partinin barajı geçmesini istiyor, diğeri falanca partinin alacağı oy oranına göre hesaplarını yapıyor. Ancak baktığımızda kimileri 1 vekil garanti 2.si için çalışıyoruz diyor,bir başka partililer de seçimlerin sürpriz partisi biz olacağız diyerek iddialarda bulunuyor.Malum olduğu üzere ülke genelinde olduğu gibi Bilecik’te de seçimlerin en iddialı partileri AKP,MHP ve CHP. Bakıyoruz bunların hepsi de seçimlere iddialı giren partiler. Peki üçünün de Milletvekili çıkarması mümkün değil. Bilecik’in Milletvekili sayısı iki. Ya diğeri nolucak derseniz eğer? Az evvel anlattığım hikayedeki gibi…”Birisinin İşi Vahim Ama Hangisinin?”

HOŞÇAKALIN

 

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam