• DOLAR
 • EURO
 • ALTIN
 • BIST
BİRLEŞİK METAL’İN AYIBI

BİRLEŞİK METAL’İN AYIBI

DİSK’E bağlı Birleşik Metal Sendikasının kendi çalışanlarını Disiplin Kuruluna sevk etmesi Sendikacılık dışında baskı ve işkencedir.

 Her Toplu İş Sözleşmesini önce Türk Metal Sendikası yapar diğer metal iş kolundaki sendikalar da aynı sözleşmenin fotokopisini çeker, onlarda onun altına imza atarlar.

 Bu Toplu İş Sözleşmesinde de işçilerini oyalamak için bazı eylemler yaparak kendilerini üyelerine karşı güçlü göstermeye çalışıyorlar.

 Türkiye de tek güçlü Sendika Türk Metal Sendikası ‘dır. Çalışana değer veren , Çalışanlarını savunan , onların çıkarlarını koruyan tek Sendikadır.

 Birleşik Metal çalışanlarının işine ve aşına sahip çıkması gerekirken onları Disiplin Kuruluna vermesi  Sendikaya olan güven bitmiş demektir.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

26 yorum

 1. türk metale cevaben – 1-türk metalde demoksadi varmı varsa başkanlar neden seçimle değilde atamayla geliyolar 2-türk metal hiç işçi çıkarttırmadımı bu iki soromu cevapla yeter fazlasına gerek yok

 2. baskanınız paraları ne yapdııı – http://www.turkmetal.org.tr/index.php sitenizde en son yapılan sözlesmenin hakında hic bir bilgi yok ılk zamanlarda yanlızcaaa ilk 6 aylık zam oranı varı baska madeleri yoktu ve mees le yapdınız sözlemenın hıc bır maddesi ni daga acıklamadınız o kadar dürüssünüz nıye acıklamadınızzz? yada ne den korkuyorsunuzz kı acıklamıyonuzzzz?

 3. hadi ordan – sen ne biçim işçi temsilcisisin be adam kimi savundunuz kimin hakkını aradınız bu zamana kadar vere vere bişey kalmıyor sayenizde.

 4. TEŞEKKÜRLER – Sayın cemal bey gerçekleri görüp destek verdiğiniz için teşekkürler bizler iki arkadaşımızın zaten yalnız olmadığını biliyorduk.sizden ricam bu haberleri tüm üyelerinize anlatmanızdır çünkü disk in ne olduğunu öğrensinler…

 5. siz ne yapardınız acaba – türk metale soruyorum birleşik metalin yerine koyun kendinizi ve iki kişi bu şekilde imza toplasa (nerdeyse silah zoruyla) türk metal olarak siz ne yapardınız acaba heralde vururdunuz.

 6. DİSK’İN HİZMETLİLERİ – SEVGİLİ demisaş çalışanları sendikanıza veya temsilcinize sorarmısınız AYŞE BATUMLU kimdir diye kimin avukatıdır çocuk katili abdullah öcalanın avukatımıdır diye sizin aidatlarınızla kimlere maaş verdiklerini öğrenin daha anlayamadınız mı bunları…

 7. bu soruyu sorana – 1-birleşik metalde demokrosi varsa,neden İŞ YERİ TEMSİLCİLERİ görevden alınıyor.sırf muhalefetlik yapıldı diye kapalı kapılar ardında işverenle pazarlık yapılıyor.2-asilcelikte 3seneliğine 0(sıfır)zama imza atılıyor.sizin kesilen aidatlarınızı içki masalarında yiyinlerin faturalarına imza atmadı diye SECİLEREK gelen şube sekreterleri görevden alınıyor.3-sayın adnan serdar oğlunun geldiği colak oğlu fabrikası 1000 kişi şu anda neden türk metalde,GRAMER neden türk metalde?4-bu gün partisi belli olan akın birdal birleşik metal gönen tesislerinde neden bieifing veriyor?5-sizler kapıda eylem yaparken 1tas sıcak corbayı bie cok görenler yarın grevde nasıl destek olacaklar?asil celik işcisine sorun 8 ay grevde kalıpta 3 seneliğine 0(sıfır)zama imza atıldığını..

 8. KENDİNİ KANDIRMA: – SÖYLEDİKLERİNE KENDİN İNAN SONRA YAZ.ODÖKSANDA GÖRÜYORUZ İŞÇİYİ NASIL KORUDUGUNUZU.İŞÇİ ÇIKARTILIYOR NERDESİNİZ.TAŞERON ELEMANI SENDİKALIYI GEÇTİ NERDESİNİZ.TEKERSANDAN NEDEN KOVULDUNUZ.SÖYLENECEK DAHA ÇOKŞEY VARDA GEREK YOK.İNSANLAR TÜRK METALİDE BİLİYOR BİRLEŞİK METALİDE.ŞUNU UNUTMAYIN BİZİM SENDİKANIN KENDİNİ GÜÇLÜ GÖSTERMESİNE GEREK YOK BİZLER SİZLERGİBİ MASADA ANLAŞMAYIZ BİZLER MEYDANLARDA ZAFER KAZANIRIZ.ŞU BİLİNMELİKİ MÜCADELE EDEN KAYBEDEBİLİR AMA MÜCADELE ETMEYENİN KAZANMA ŞANSI YOKTUR.

 9. DİSK CEBERRUTLUĞU – ARKADAŞLAR BENDE SİZİN GİBİ BİR METAL İŞÇİ OLARAK MEDYAYI TAKİP ETTİĞİĞİM DE YAZILANLARI OKUYUNCA KANIM DONDU BÖYLE BİR SENDİKACILIK OLMAZ.ÇOK ACEMİ Bİ SENDİKANIZ VAR.SİZİ ÜLKE SİYASETİNE MALZEME ETMELERİNE MÜSADE ETMEYİN İŞİNİZE SAHİP ÇIKIN.

 10. kralcılar – sermaye üretimde rekor kırmaya başladı türk metal ise metal işçisine 65 tl yi hak gördü en azından birleşik metal mücadele veriyor sizin gibi kendi işçisinden kaçmıyor kraldan çok kralcısınız siz kirli ellerinizi demisaşın üzerinden çekin

 11. HERKES ÖNCE KENDİNE BAKSIN – bak cemal efendi sana mı kaldı dem,saşın derdi senin başka işin yok demekki tabii yaa unutmuşum sizde sendikacılık devlet dairesi gibi sabah 08 akşam 17:00 masa başı iş sen ne anlarsın mücadelenin direnmenin ne olduğunu masa başında bitirirsiniz işi ha özbek ha kavluk ikiside aynı siz sizin sendikanın üyesinin fazlalığını biliyoruz o üye sayısının ne zaman ve nasıl geldiğini gayet iyi biliyoruz 80 darbesinden sonra noter şarti aramadan topluca geçiş yapıldı maden iş kapatıldıktan sonra 90 bin üyemiz var diye öğünüyorsun birde utanmadan yok biz atarız arkamızdan gelirlermiş yok fotokopiymiş sizin gibi sahtekarlarda bizler gibi bir avuç dediğiniz birleşik metal-iş gibi mücadele etseniz bak neler oluyor o zaman utanın be arkanızda 90 bin üyeniz var 10 bin kişinin yaptığını yapamıyosunuz her TİS sürecinde üyeleriniz bizleri arıyor süreci soruyorlar üyeleriniz bizlere diyorlarki ne olur mücadele edin siz bişey yapmazsanız rakamlar yukarı cekilmez ne olur direnin diye yalvarıyor bizi mücadele ettirmiyorlar konuşanın kafasını koparıyorlar yada işten atmakla tehdid ediliyoruz diyolar senin üyelerin cemal efendi şimdi ben senin kendi üyelerinde canlı canlı kulaklarımla duyduguma mı inanayım yoksa sana mı öyle gazeteye demeç vermekle olmaz bu işler kardeşim cıkacaksın meydanlara direneceksin oturduğun o koltuğun hakkını vereceksin sizde koltuk tatlı tabi ne gerek var işcinin anası ağlasın atılmış satılmış seninde çok umurundaydı sanki dimi.bak bizim bir sloganımız var her zaman söyleriz.’KURTULUŞ YOK TEK BAŞINA YA HEP BERABER YA HİÇBİRİMİZ’sende biliyorsun cemal efendi neyin ne oldugunu hemde gayet iyi biliyosun da ah işte sizdeki o koltuk sevdası olmasa..yaşasın DİSK

 12. İYNEYİ KENDİNE ÇUVALDIZI BAŞKASINA BATIR. – İNSANLARI KANDIRMAYA ÇALIŞMAYIN SİZ VE SENDİKANIZ ÇOK İŞÇİYİ SORGUSUZ SUALSİZ SİZE KARŞI GELDİ HAKKINI ARADI DİYE İŞTEN ATTIRMADINIZMI İŞVERENLE BİRLİK OLUP İNSANLARI EZDİRMEDİNİZMİ SİZ ÖZGÜRLÜKTEN DEMOKRASİDEN BAHSEDERKEN KENDİNİZİ KANDIRIYORSUNUZ SÖZLEŞMEYİ İŞÇİLERE SORMADAN KAPALI KAPILAR ARKASINDAN HEPTE BAYRAMDA İMZALIYORSUNUZ İNSANLARA AÇIKLAMA YAPMIYOR ONLARI ÇOK İYİ SÖZLEŞME YAPTIK DİYE KANDIRIYORSUNUZ İNSANLAR NE ALDIKLARINI BİLMİYOR HAKLARINI ARAYAMIYOR NEDEN SÖZLEŞMENİN İÇERİĞİNİ ANLATMIYORSUNUZ ÖDÖKSANDA TEKERSANDA ÇALIŞAN ARKADAŞLARIMIZ VAR ONLAR SİZİN İÇYÜZÜNÜZÜ BİLİYOR VE ANLATIYORLAR ÖDÖKSANDA HEMEN HEMAN HER AY İŞÇİ ÇIKIŞI OLUYOR NERDESİNİZ. ONLARIN SÖYLEDİĞİ BİZ İTİRAZ EDEMİYORUZ EDERSEK İŞTEN ATTIRIYORLAR SENDİKACIYA LAF SÖYLENMEZ İYİ GEÇİNMEK ZORUNDASIN DİYEREK DERT YANIYORLAR. BİZDEKİ İŞÇİ YANLISI İŞÇİ HAKLARI İÇİN YAPILAN EYLEMLERİ GÖRÜP KISKANIYOR ÇEKEMİYORSUNUZ BÖYLE ÇAMUR ATIYORSUNUZ. SİZ SİZİN GİBİLER İŞİN İÇYÜZÜNÜ BİLMEDEN SADECE YORUM YAPIYORSUNUZ BU KİŞİLERİ DEMİSAŞTA ÇALIŞAN 440 KİŞİ İSTEMİYOR SİZLER OLAYLARI SAPTIRIYORSUNUZ BİZİM SENDİKAMIZ BİRLEŞİK METAL-İŞ YANLIŞ İŞ YAPMAMIŞTIR YAPMAZ ÜYELERİ İZİN VERMEZ BİZDE PADİŞAHLIK GİBİ BABADAN OĞULA GEÇEN SİSTEM YOKTUR SEÇİMLE GELİNİR SEÇİMLE GİDİLİR SİZDE İŞE BUGÜN GİREN YARIN TEMSİLCİ OLUYOR KİMSEYE SORMADAN ATAMA YAPIYORSUNUZ BİZDE SEÇİLEN ATANIR SİZİN GİBİ DEĞİL. İŞİN İÇYÜZÜNÜ ÖĞRENMEDEN TEK TARAFLI OLARAK YAPTIĞINIZ BU AÇIKLAMA SİZİN GİBİ Bİ ŞUBE BAŞKANINA YAKIŞMIYOR. ŞUBE BAŞKANI DEDİĞİN BİR TOPLUMU TEMSİL EDER ONA GÖRE KONUŞUR VE DAVRANIR BU TÜR TARAFLI AÇIKLAMALAR SİZE YAKIŞMIYOR. İĞNEYİ KENDİNE BATIRDA ÇUVALDIZI BAŞKASINA BATIRIKEN DÜŞÜN. SAYGILAR.

 13. BAŞKAN İMZA ATMAKTA NEDEN EDİYORSUNUZ BİR SEFERDE BİZİ BEKLEYİNDE GÖRÜN BAKIN – başkan telaşında neye imza attıgını unuttu galiba başkan toplu sözleşmede ortalamaya %5.35 zam aldın.birleşik metal fazla alır korkusu sarmış seni.şunu unutma belki kazanamayabiliriz ama BU YOLDA MÜCADELE ETMEYEN BAŞTAN KAYBETMİŞTİR.sen işverene karşı ne zaman mücade le ettin.biz en azından mücadele ediyoruz.senin arkanda MESS varsa bizim arkamızda emekçi kardeşlerimiz var.TÜRKİYENİN EN BÜYÜK METAL SENDİKASI OLMAKTAN BAHSEDİYORSUN ama onun geregini yapıyor musunuz?ASGARİ ÜCRET BELİRLENİRKEN NE YAPTINIZ?BEYANAT VERMEKTEN BAŞKA
  TÜRKİYE AÇLIK SINIRINI VE GEÇİM GELİRİNİ BELİRLİYORSUNUZ. FAKAT BUNA KENDİNİZ BİLE İNANMIYORSUNUZ.İNANSANIZ MÜCADE EDERSİNİZ.SİZ AANCAK BİR OLAY YARATIR SONRA KARALAR BUNDAN MEDET UMARSINIZ.ŞİMDİ BİZ DE ŞUNU MU SÖYLEYELİM BU İMZALADIGINIZ SÖZLEŞME ÖZBEK İN BIRAKILMASININ DİYETİ Mİ?TORBA YASADAN BİLGİNİZ OLMADIGINI DAHA ÖNCEDEN BİLDİRDİNİZ.NASIL BİR SENDİKACILIK BU. SENİ İLGİLENDİREN BİR YASAYI TAKİP ETMEYECEKSEN SİZ NEYİ TAKİP EDECEKSİN.BEN ŞUNA İNANIRIM BİR SENDİKA BENDEN FAZLA ZAM ALIRSA KESİNLİKLE GOCUNMAM.ÇÜNKÜ BİLİRİM Kİ BU EMEKÇİNİN KAZANCIDIR.HİÇ KİMSE FAZLA KAZANIYOR DİYE KISKANMAM.SADECE HEDEFİMİ BÜYÜTÜRÜM.DİYORSUN Kİ KOPYA SENDİKACILIK YAPIYORSUNUZ. BİR SEFERDE İMZA ATMAK İÇİN ACELE ETMEYİNDE BİZİM İMZAMIZI BEKLEYİN SONRADA FAZLASINA SİZ İMZA ATIN SONRA KONUŞUN…

 14. YALAN SÖYLEMEYİN – TÜRK_İŞ SİZİN SENDİKA BAŞKANI TORBA ANAYASANIN BÖYLE OLDUĞUNU BİLMİYORDUK DEYİP EYLEM YAPACAĞIZ DEDİ AMA SÖZLEŞMEYİ UZAYDAMI İMZALADI.TORBA ANAYASANIN İÇERİĞİNİ BİLİYORDU AMA HÜKÜMET YANLISI SENDİKA OLDUĞUNU SÖZLEŞMEYİ İMZALARAK BUNU BİRKEZ DAHA İSPATLADI.BİZİM SENDİKA TORBA ANAYASAYA HAYIR DEDİ OLAY OLDU.SİZLERDE AYIP OLMASIN DİYE EYLEM YAPICAZ DEDİNİZ AMA ANKARADAKİ EYLEMDE YOKTUNUZ.KORKTUĞUNUZ İÇİN GELEMEDİNİZ.ÇÜNKÜ HÜKÜMET SÖZLEŞMEYİ İMZALADIN AKLIN NERDEYDİ DİYECEKTİ AYNI ZAMANDA HALKA SÖYLECEK SÖZÜNÜNÜZ OLMADIĞI İÇİN GELEMEDİNİZ.DOĞRULARI SÖYLEMEK CESARET İSTER BUDA TÜRKİYENİN MÜCADELECİ SENDİKASI DİSK’TE MEVCUT KISKANMAYIN.ÇALIŞSAYDINIZ İŞÇİNİN ARKASINDA DURSAYDINIZ TEKERSANDAN KOVULMAZDINIZ.HERKEZ GÜN GELECEK ” DİSKE ” GELECEK.

 15. turk metal ha – baskan sızın gıbı kendını dusunenler ıscıyı dusunseydı bu hale getırmezdınız.ınsanları pardon işcileri calıssana asgarı ucretle masada fors atması guzel dımıııııııııııııııı.3.000 lıra maas alırken ıyı dımı… versene calısanına ozaman

 16. dısk metal ıs –

  sen turk metalın ıs veren sendıkası oldugunu unuttun galıba neden dersen bız enflasyon zammında yuzde 5,35 gıbı veya fazlasını alıyoz bu toplu sozlesme unutma nasıl sız ıscıden yanasınız bı anlat goster dınleyelım erkenden ımza atmakla bu ısı bıtırdık denılmez bız kazandıkta denılmez once bı dusun bu ıscıler olmasa sen veya sızler ekmek nerden yıcenız onun ıcın ıscının rızasını alacan bı sorcan sızın sendıkada bu yok ama dısk metal iş te bu var o bozgunculara gelınce ynısı sızde olsa sız napardınız bız bısey ypmadık ısveren duydu herkes huzursuz olunca gerekenı ısverene bıraktık artı sızlere ne oluyo bız endı bunyemızde hallederız sız kendı ısınıze bakın madem boyle bu ıslere burnunuzu sokuyonuz gelın dısk metal ıs sendıkasına hep bırlıkte torba yasayı protesto olalım gelın bırlık olalım ama sız buna da yanasmassınız bastan bunu ımzaladınız varsa gucunuz akp ye karsı hep bırlıkte bu yasayı ortadan kaldıralım

 17. cevap ver başkan – sayın başkan sen demisaşı bırakta şunlara cevap ver 1-enson odeksana nezaman geldin 2-odeksanda hergün 5 er kişi işten atılıyor bunun için ne yaptın 3-odeksanda mütahit işçi sayısı sendikalıdan fazla ve aynı işi yapıyorlae bunun için ne yaptın 4-yine odeksanda istiratli işçiyi temsilcin getirdi fabrikada çalıştırdı bunun için ne yaptın 5-odeksanda bütün işçiler yemeklerden şikayetçi örnek olara demisaş yemek hanesini gösteriyorlar buna ne diyeceksin 6-senin temsilcine bir kişi yan bakarsa ne yaparsın geçmişte hepsini işten attırdınız örnek aday temsilci olmak isteyen leri bile işten attırdınız 7-tekersanda sendika niye gitti 8-yüzde 5.35 lik zammı işçiye nasıl açıkladın veya açıkladınmı 9-madem bu kadar güçlüsün bilecikte sendikalı sayısı neden bu kadar az
  sayın başkan bunlar daha devede kulak söylenecek çok şey var sen demisaşı bırakta kendi sendikana bak seçimsiz atamayla gelip padişah gibi yaşamakla sendikacılık olmuyor

 18. sarı sendika – DAHA ÖNCE BİRLEŞİK METALDEYDİM ŞÜKÜRLER OLSUN Kİ ŞU AN DEĞİLİM BEN BİRLEŞİK METALİN İÇ YÜZÜNÜ ÇOK İYİ BİLİYORUM DİKTA REJİMİ OLAN DEMOKRASİSİ OLMAYAN FOTOKOPİ SENDİKA İSTEDİKLERİ TEK ŞEY YANLIŞLARINA DOĞRU DEDİRTMEK VEDE TERÖRE DESTEK VEREN BİR SENDİKA

 19. ne olursan ol gel anlarız biz – imza attırdığınız çoğu kişi neden geri çekti imzasını çünkü anladılar hata yaptıklarını. gel sende geç olmadan anla hatanı.

 20. BÜYÜK SENDİKA – Genç işçiler olarak iki arkadaşımızın yanındayız.Büyük Sendika sözleşme döneminde işçisini disipline sevk etmez, üyelerine baskı yapmaz, grevde aidat almaz. Sözleşmesini imzalar işçisinin emeğini, hakkını teslim eder. Bunları yapan sendika büyük sendikadır.Bütün bu açıkladığımız doğruların karşılığı ise TÜRK METAL SENDİKASIDIR.

 21. DOĞRU TESPİT – Sayın Başkanım doğru tespit yapmış.İŞÇİSİNE sahip çıkmayan sendikaya sendika denilmez.bu birleşik metal bunu hep yapıyor .Geçmiş sözleşmelerde TÜRK METAL SENDİKASININ imzalamış olduğu sözleşmelere fotokopi çektirip imza atanlardan ancak böyle bir sendikacılık beklenir..

 22. HAYATLARI SARARIK SARILIK GEÇİREN PATRONVARİ ZATLARA – “SUSKUNLUĞUMUZ ASALETİMİZDENDİR, LAFA BAKARIM LAF MI DİYE, SÖYLEYENE BAKARIM ADAM MI DİYE ” KENDİ ŞB SEÇİMİNDE ÜST KURUL DELEGESİ SEÇİLEMEYEN ZAT, KENDİ ÜSTÜNE VAZİFE EDİNİYORMUŞ YAPARAK MİĞDE BULANTISI YARATTIĞINI ZANNEDENLER BİLSİNLERKİ YAPTIKLARI İSTİFRA ETTİRMEZ ÇÜNKÜ UFAK SİNEKLER SADECE MİĞDE BULANDIRIP TÜKÜRÜLÜP EZİLİRLER. O KADAR DERİNLERDESİNİZ Kİ MEMLEKETİN EMEKÇİ HAKLARIYLA DEĞİLDE ERGENEKONLA, MAL VARLIĞI EDEİNMEKLE GEÇİRİYORSUNUZ Kİ TÜRK İŞ İL TEMSİLCİSİ OLDUĞUNU ÜSTÜNE VAZİFE OLMAYAN BİR OLAYLA ÖĞRENMEK İCAP ETTİ.
  TÜRK DEMİRDÖKÜMDE BAŞTEMSİLCİYİ GÖREVDEN ALIP, İŞTEN ATTIRAN SEN DEĞİL MİSİN !!
  DEMİREL KABLODA BAŞTEMSİLCİYİ İŞVERENİN KUCAĞINA ATARAK ARKASINDA DURMAYIP İŞTEN ATTIRAN SEN DEĞİLMİSİN !!
  BULUNDUĞUN İLÇEDE ARKANDA KAÇ KİŞİNİN OLDUĞUNU KAÇ KİŞİYLE GEZDİĞİNİ BİLİYOR, ÜYELERİNİNDE BUNUN FARKINDA OLDUĞU BİL, AMA SİZİN ASLİ GÖREVİZ OLAN ÇALIŞANI İŞTEN ATTIRMADAN DOLAYI SUSKUN OLDUKLARI SEN VE SENİN GİBİLER BİLİYOR. AMA ZANNETMEYİN Kİ BİR GÜN HER ŞEY SU ÜSTÜNE CIKACAK, O ZAMAN SİZLERİN KACACAK DELİK BULAMAYACAKSINIZ…
  YERLERİNİZDE BOSTAN KORKULUĞU GİBİ OTURUP, ÜSTÜNÜZE KARGA KONDUĞUNDA KIŞ DEYEMEYECEK KADAR CESARETİ OLMAYAN ZATLAR KARGANIN PİSLİĞİYLE UĞRAŞSINLAR, ÇÜNKÜ O ZATLAR HİÇ BİR ŞEY YAPMAMAYA ALIŞMIŞ, EMİR KOMUT GELDİĞİ ZAMAN KIMILDAMAYA ÇALIŞAN GÖLGELERİNDEN KORKAN ZATLAR” EMEKÇİYE UZANAN ELLER KIRILIR ” KAFALARINI SAĞA CEVİRSELER EMEKÇİÇİNİN TOKATINI SOLA CEVİRSELER EMEKÇİNİN HAKLARINI NE PAHASINA OLURSA OLSUN SAVUNAN DİSK BİRLEŞİK METAL İŞ SENDİKASININ TOKATINI YEMEYE DEVAM EDERLER.
  ÖYLE YAŞANMIŞLIKLAR VARDIR Kİ HAK MÜCADELESİ VEREN DİSK BİNASINI POLİSLER BASAR,,,
  DİĞER KONFEDERASYON BİNASINI HAK ARAYAN İŞÇİLER BASAR!!! YÖNETİCİLERİN KAFALARI ÇALIŞSIN DİYE YUMURTA ATARLAR,,,
  TİS SÜRESİ BOYUNCA MESSE, PATRONLARA VE YALAKLARINA MÜCADELE VEREN ÖRGÜTÜNÜN VERDİĞİ GÖREVLERİ HARFİYEN YERİNE GETİREN DEMİSAŞ ÇALIŞANINA, TEMSİLCİLERE, TEMSİLCİ GİBİ GÖREV ALAN ARKADAŞLARA, ESKİŞEHİR ŞUBESİNE TEŞEKKÜR EDERİZ. NE MUTLU DEMSAŞLIYIM DİYENE, İNADINA SENDİKA İNADINA DİSK HAK VERİLMEZ ALINIR, ZAFER OTTUĞUN YERDE BİR ŞEY YAPTIĞINI ZANNEDEREK DEĞİL, ARI KOVANINA COMAK SOKARAK DEĞİL SOKAKTA KAZANILIR,,,ANLAYANA SAZ ANLAMAYANA KARGA PİSLİĞİ

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

 • YORUM
reklam