BİSİAD Başkanı Subaşı, Bakan Ergün’e Görüşlerini Bildirdi

BİSİAD Başkanı Subaşı, Bakan Ergün’e Görüşlerini Bildirdi

 

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Nihat Ergün'ün katılımıyla gerçekleşen MARİFED Yönetim Kurulu toplantısına, MARİFED Denetleme Kurulu Üyesi BİSİAD Başkanı Yusuf Subaşı da katıldı.
Öğle yemeği ve tanışma ile başlayan toplantıda MARİFED'e bağlı dernek başkanları dernekleri hakkında bilgi verdi.
BİSİAD Başkanı Subaşı, Bilecik ilinin doğaltaş sektöründe özellikle mermer alanında yoğun çalışmaların olduğunu söyleyerek, diğer ülkelerle rekabet gücünün artırılması için maliyetleri düşürücü belirli teşviklerin olması gerektiğini vurguladı. Ayrıca bölgemizdeki OSB'lerle ilgili sıkıntıları da dile getiren Subaşı, Bakan Ergün'e MARİFED Yönetim Kurulu Toplantısı'na katılıp iş adamlarının sıkıntı ve dertlerini dinleyip çözüm ürettiği için teşekkür etti.
Bakan Ergün, ilgili konular üzerinde bakanlığın önemle üzerinde durduğunu ifade ederek, bakanlık müsteşarının bu konularda bilgiler almak için derneklerle irtibata geçeceğini söyledi.
MARİFED Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ciğer, Bakan Ergün'e teşekkür ile başladığı konuşmasında MARİFED'e bağlı 34 dernek bulunduğunu ve toplam 11.500 üyeye hitap ettiklerini, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu'nun TUSKON'a bağlı en önemli federasyonu olduğunu belirtti.  Üyelerden ve gelen iş dünyasının yaşadığı sorunları dile getiren konulardaki soru, dilek ve çözüm önerilerini aktardı. Daha sora il ve ilçe derneklerinden oluşan yönetim kurulu üyelerinin bakanlıktan beklentilerinin dile getirildiği ve Bakan Ergün ile karşılıklı sorun ve çözüm önerilerinin paylaşıldığı istişare toplantısı yapıldı.
Bakan Ergün, yönetim kurulu üyelerinin sorularına tek tek cevap vererek başladığı konuşmasında, bakanlıkça açıklanan destekler, KOBİ'lere yönelik KOSGEB Destekleri, Hibe ve Krediler hakkında geniş bilgi verdi.
Toplantı, MARİFED Yönetim Kurulu Başkanı Ahmet Ciğer tarafından Bakan Ergün'e plaket takdim edilmesinin ardından sona erdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam