“BİZ BİRLİKTE BİLECİK’İZ”

“BİZ BİRLİKTE BİLECİK’İZ”

Başkan Selim Yağcı, vatandaşlarımıza yaptığı konuşmada birlik ve beraberliğe değinerek, şunları söyledi:

“Sevgili hemşehrilerim değerli kardeşlerim öncelikle hepinizi saygı ile saygıyla ve muhabbetle selamlıyorum. 30 Mart 2014’t yapılacak yerel seçimlerin, sizlere, şehrimize ve ülkemize hayırlar getirmesini Cenab'ı Haktan niyaz ediyorum. Değerli kardeşlerim. Sizlerle birlikte 2004 yılında başlamış olduğumuz yolculukta 10 yılımızı tamamladık. Bu süreç içerisinde birlikte sevindik birlikte üzüldük, birlikte çalıştık, birlikte başardık. 2004 öncesi Bilecik'i, birlikte hatırlıyoruz. Altyapısı olmayan, yolları çamur olan, suyu içilemeyen ve sosyal anlamda insanımızı rahatlatacak mekanları bulunmayan ortada kurumsal yapı noktasında belediyenin ciddi eksiklikleri olan bir konumdaydık. Bugünkü Bilecik'i o günlerde hayal etmek bile zordu. Ama bizler el ele, gönül gönle, yürek yüreğe, omuz omuza verdik ve gerçekten olumsuzlukları olumluya çevirdik, yanlışları doğruya çevirdik. Bugünkü Bilecik'i, bugün gelinen noktayı hep birlikte oluşturduk.”

 

“10 YILDA YAPTIĞIMIZ 100'LERCE ESERLE İNSANIMIZA UMUT KATTIK GELECEĞİMİZE HEYECAN KATTIK”

 

“10 yılda, yaptığımız 100'lerce eserle, insanımıza umut kattık, geleceğimize heyecan kattık” ifadelerini kullanan Başkan Selim Yağcı, konuşmasına şöyle devam etti:

“Neler yaptık derseniz? Aslında 10 yıl içinde şehrimize 100'e aşkın projeyle yaşamımıza renk kattık. İnsanımıza umut kattık ve geleceğimize heyecan kattık. Amaçlarımızı, hedeflerimizi yükselttik, çoluk çocuğumuza gelecek armağan etmenin mutluluğunu ve huzurunu hep birlikte yaşadık. Bu geçen süreç içerisinde altyapımızı Bilecik'te sil baştan yeniledik. Şehrimizi doğalgazla buluşturduk. İnsanımıza çeşmesinden akan suyun içilebilir olduğunu öğrettik ve 3 günde alınan çöp olamayacağını, günde 3 kere çöp alınıp, kapının önünün süpürüleceğini yıkanacağını gördük. Yine çamur deryası yollardan, o sokakların mahallelerin o ücra noktalara kadar sıcak asfalt ve parke yapılabileceğini gerçekleştirdik. Gerçekten Bilecik'te bir kamyon mıcırın bile bulunamadığı bir zamandan tam tamına altyapısı bitmiş bir şehre 117 kilometrelik yol yapan bir belediyecilik gücünün ve sihrinin olduğunu ispatladık. Ve değerli kardeşlerim Bilecik'imizde, insanımıza şehrimizi sevdirdik, şehirde yaşamanın güvenli övüncünü kazandırdık ve tabi ki bunları hep birlikte yaptık.”

 

“BİZİM ENERJİMİZ VE YAKITIMIZ SİZLERİN DUASI VE DESTEĞİDİR”

 

Bilecik'te yapılan güzel çalışmalardan ve başarılı sonuçlardan bazı kesimlerin rahatsız olduğunu vurgulayan Başkan Selim Yağcı, konuşmasını şöyle sürdürdü:

“Birileri çıkıyor şimdi kara tablolar çizerek, ‘gelin birleşelim bu kara tabloyu ortadan kaldıralım' diyorlar. Peki bu hizmetlere mi kara tablo diyorsunuz? Bilecik'te daha önce çok güzel yollar vardı, temizlikler yapılıyordu, temiz su akıyordu, altyapısı tamamdı da, Selim Yağcı ile birlikte çalışan Bilecik halkı 10 yılda kara tablo mu oluşturdu. Neyin birlikteliğini yaparak, kara tabloları ortadan kaldırıyorsunuz? Onların kaldırmak istedikleri, yapmak istedikleri nedir biliyor musunuz değerli kardeşlerim. Bilecik'in gelişimini, değişimini engellemektir. Yine Bilecik'i eski haline döndürmektir. Onun için birliktelik istiyorlar, onun için beraberlik istiyorlar. Onlar birleşsinler. Ama biz gönül birlikteliği içerisinde, sevgiyle, saygıyla, hoşgörüyle ve azimle, inançla, birlikle, beraberlikle bu memlekete, bu güzide topraklara, üzerinde Şeyh Edebali Hazretlerinin, Osmangazi Hazretlerinin, Ertuğrulgazi Hazretlerinin, Dursun Fakih Hazretlerinin ayaklarının izi olan, gözünün feri olan ve Ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’ün ayağının izi olan bu güzide topraklara hizmet etme noktasında aynı azimle inancımızı bir kat daha artırarak, hizmet etmeye devam ediyoruz. Biz, Bilecik'e ilişkin olarak, ne sevgimiz ne azmimiz ve ne de çalışma heyecanımız hiç bitmedi ve bitmeyecek. Bizim enerjimiz, yakıtımız sizlerin duası ve desteğidir.”

 

“BİLECİK BİZİM SEVDAMIZ”

 

“Bilecik, bizim sevdamız. Bilecik'te yaşayan insanlarımız olan sizler, bizlerin canımızsınız” ifadeleriyle konuşmasını sürdüren Başkan Selim Yağcı, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bilecik'imizi, bu güzide toprakları tarihi misyonuna uygun hak ettiği noktaya getirinceye kadar sizlerle el ele vererek, gönül gönüle vererek, azimle çalışmaya devam edeceğiz.  O olduğu süre içerisinde bizler size hizmet etme noktasında hizmet etmeye devam edeceğiz. Biliyorsunuz 10 yıldır, iki seçim geçti, yeni ve birbirinden güzel projeleri sizlere sunmak için çok çaba harcadık. Onların yaptığı projelere göre bizim yaptığımız projelere baktığımızda Bilecik'in geleceğini, ufkunu hangi noktada gördüğümüzü anlamış olacaksınız. Bu konuşmamda sizler için yaptıklarımızı tek tek anlatmayacağım. Ama şunu hiçbir zaman unutmayalım. Bu zamana kadar yapılan her şeyi birlikte gerçekleştirdik ve şehrimizi yaşanabilir bir şehir konumuna birlikte getirdik. Şimdi hedefimiz nedir, geçmişiyle övünen ve geleceğe emin adımlarla yürüyen marka şehir Bilecik'i oluşturmaktır. Birileri sizlerin bu üst seviyedeki yaşam şartlarından rahatsızlık duyuyor. Onun için bizler bu çalışmalarımıza devam edeceğiz, sizlerden gelecek destek geldiği sürece. İşte 30 Mart'ta yapılacak seçimin esas anlamı ve önemi buradadır değerli kardeşlerim.”

 

“BELEDİYECİLİK TECRÜBE VE BİRİKİM İŞİDİR, USTA ELLERLE BİLECİK'İ İNŞA ETMEYE DEVAM EDECEĞİZ”

 

Konuşmasını verdiği bir örnek ile sürdüren Başkan Selim Yağcı, Belediyeciliğin tecrübe ve birikim işi olduğunu ve usta ellerle Bilecik'i inşa etmeye devam edeceklerini belirterek, şöyle devam etti:

“Biz binayı şöyle düşünürseniz. Biz temelini attık, binanın kaba inşaatını bitirdik ve nasip olursa çatısını koyduk ve ihtiyacımız olduğu için içinde oturuyoruz. Ama binamızın sıvası ve boyası yok. Eğer bizlere müsaade ederseniz, usta ellerle bu binanın sıvasını ve boyasını da yaparak, bu binayı yani tabir ettiğimiz Bilecik'i inşallah marka bir şehir haline getirmeyi arzuluyoruz. Sizler biliyorsunuz ki bilgiye ulaşmak kolaydır. Ama tecrübe yaşanmadan elde edilmiyor. Kişiler, başka meslek dallarında başarılı olabilirler. Kişilikleri farklı olabilir. Ancak belediyecilik bir tecrübe ve birikim işidir. Yine bilirsiniz ki duvar ustası eğer bu anlamda hata yaparsa, sıvacı bu hatayı düzeltebilir, ama sıvacının yaptığı hatayı düzeltme şansımız olmaz. Onun için bu anlamda biz tecrübeli, deneyimli ve usta bir sıvacıyız. Binamızın sıvasını mükemmel bir şekilde yapmaya adayız Bilecik’in artık bir daha çırak yetiştirmeye ne vakti ne zamanı yoktur. Bilecik hızını almış giderken bunda usta bir sürücü tarafından geleceğe emin adımlarla götürülmesi ve hedefine ulaştırılması gerekir.”

 

“HER ŞEY BİLECİK VE SİZLER İÇİN”

 

Konuşmasında, “Her şey Bilecik ve sizler için” sloganına yer veren Başkan Selim Yağcı, sözlerini şöyle tamamladı:

“Değerli kardeşlerim gelin Cumhuriyetimizin 100. yılına girerken birlik ve beraberlik içerisinde bu güzide şehrimizin gerçekten ülkemiz dünyadaki ilk on ekonomi hedefine emin adımlarla yürürken bu medeniyet kervanında şehrimizi geride bırakmayalım daha güçlü birlik ve beraberlik içerisinde Cumhuriyetimizin 100. Yılında istikrar içerisinde başarıyla el ele gönül gönüle ve hedefine azimle koşan bir Bilecik olarak girelim. Tarihi misyonuna uygun bir Bilecik’i hep birlikte oluşturalım ve gelecek nesillerimize nasıl biz tarihimizle atalarımızın bize bıraktığı güzel unvanlarla güzel hizmetlerle bu anlamda övünüyorsak gurur duyuyorsak gelecek nesillerimize de bizlerine yaptığı hizmetlerle övünecek gurur duyacak bir şehri hep birlikte bırakalım diyorum. Bu anlamda şehrimize bu zamana kadar hizmeti geçmiş tüm belediye başkanlarımızı tüm yöneticilerimizi sizlerin huzurunda bu konuşma vesilesiyle bir kez daha şükranla taktirle anıyorum ölmüş olanlara Allahtan rahmet diliyorum sağ olanlara uzun ömürler diliyorum. Çünkü biz hangi noktada olursa olsun onlardan almış olduğumuz bu bayrağı halkımıza hemşehrilerimize şehrimize en uygun olacak şekilde en üst noktaya götürme çabası ve gayreti içerisindeyiz. Ve her zaman dediğimiz gibi sevgili hemşehrilerim geçmişi ile övünen geleceğe emin adımlara yürüyen marka şehir Bilecik için davası ak, sevdası hak ve adalet olan AK Parti Bilecik Belediye Başkan adayı olarak dualarınızı ve desteklerini bekliyorum. Çocuklarımızın, gençlerimizin, insanımızın daha modern bir şehirde yaşayabilmeleri için Bilecik’imizin yarınlarının daha aydın olabilmesi için gelin bir ve beraber olalım özde sözde ve fikirde bir olabilme inancı ile hep birlikte daha iyiye daha güzele ulaşma aşkı ile gelin geleceğimize hep birlikte yatırım yapalım her şey Bilecik ve her şey sizler için…” (Bilecik Belediyesi)

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç