”Biz Bize Yeteriz” dediler…

”Biz Bize Yeteriz” dediler…

Bilecik’te Sevgi Evlerinde kalan çocuklar, Milli Birlik ve Dayanışma Kampanyasını bizde destekliyoruz dediler.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından ”Biz Bize Yeteriz Türkiyem” sloganıyla başlatılan Milli Birlik ve Dayanışma Kampanyasına Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdürlüğüne bağlı Bilecik Sevgi Evlerinde kalan yaklaşık 11 çocuk anlamlı bir bağışla katıldı.

''Biz Bize Yeteriz'' dediler…

''Biz Bize Yeteriz'' dediler…Sevgi Evleri'ndeki çocuklarımızdan kampanyaya destekhttp://www.bilecik.gov.tr/biz-bize-yeteriz-dediler

T.C. Bilecik Valiliği paylaştı: 6 Mayıs 2020 Çarşamba

Koruma altında olan yaşları 13 ila 18 arasında değişen çocuklar, biriktirdikleri harçlıklarından  kampanyaya bağışta bulundu. 20 yaş altında olmaları nedeniyle sokağa çıkmaları da yasak olan çocuklar, günlerini ise spor yapıp, kitap okuyarak ve farklı aktivitelerle geçiriyorlar.

Arkadaşlarıyla biriktirdikleri harçlıklarını kampanyaya destek için bağışladıklarını belirten İbrahim Halil Çeri,”Cumhurbaşkanımız tarafından başlatılan Milli Birlik ve Dayanışma kampanyasını bizde destekliyoruz. Ertuğrulgazi evinde kalan 11 arkadaşımız 18 yaşın altında olduğumuz için dışarıya çıkamıyoruz. Paralarımızı birleştirdik ve Cumhurbaşkanımızın başlattığı kampanyaya bağışladık. Sizde evde kalın. Koronavirüsü hep beraber yenelim.” dedi.

Arda Avcı da Türkiye’deki virüs salgınından dolayı sokağa çıkamadıklarını ifade ederek, evde mesafelerini koruyarak bol bol kitap okuyarak, sportif faaliyetler yaptıklarını ve oyunlar oynayarak vakitlerini geçirdiklerini söyledi.

Kuruluş Müdürü Abdulkadir Altun da çocukların kendi harçlıklarından kısarak kampanyaya destek olduklarını bildirdi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam