“Biz de Hayatın İçindeyiz” Dediler

“Biz de Hayatın İçindeyiz” Dediler

3 Aralık Dünya Engeliler Günü dolayısıyla İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ve İl Milli Eğitim Müdürlüğü Bilecik Özel Eğitim Okulları tarafından ortaklaşa, “Biz de Hayatın İçindeyiz” etkinliği Bilecik Belediyesi Şeyh Edebali Kültür ve Kongre Merkezi’nde gerçekleşti.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan etkinlikte konuşan İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Şişman, herkesin potansiyel bir engelli adayı olduğunu ve bunun unutulmamasını söyledi. Şişman, “Bu programın hazırlanmasında Belediyemizin, İl Emniyet Müdürümüzün ile çok değerli ekibinin ve isimlerini sayamayacağım çeşitli sivil toplum kuruluşlarımızın duyarlılığı, hassasiyeti bu güzel ortamı bize yaşatıyor. Emeği geçenlere ayrı ayrı şükranlarımı sunuyorum.

Hepimizin bir birey olarak potansiyel engelli adayı olduğumuzu lütfen her an hatırlayalım, her an bu atmosferi karşımızdakilerle birlikte paylaşmaya çalışalım. Evladımızın kesip attığımızın tırnağının ya da kesip attığımız saçının bir miktarını bile yaratma gücüne sahip değiliz. Hiç kimsede bu hayatı engelli olarak yaşamak istemez. Ama var olana tahammül etmek, var olanı kendisine verilen bir hediye olarak kabul etmek ve yaratıcının kendisiyle alışveriş yaptığı duygusunu yaşayabilmek bütün samimiyetimle söylüyorum çok ama çok önemlidir.

Zira hiçbirimiz ama hiçbirimiz engelli olmak istemiyoruz. Bu da suç da değil kabahatte değil. Ama irademizin üzerinde bir iradenin olduğunu, bu hayatın hepimize bir imtihan hayatı olduğunu hiçbir zaman aklımızdan çıkarmadan çevremizdekilere karşı çok daha duyarlı olmak gibi bir yükümlülüğümüz toplumun bir bireyi olarak var. Bu bilinçte sorumluluğunuzdan dolayı buradasınız. Toplumun sadece 3 Aralık değil 365 gün bu konuyu teneffüs etmesi, bu konuyu yaşaması önemlidir.” diye konuştu.

Etkinlik,BilecikÖzel Eğitim Okullarında eğitim gören öğrenciler tarafından hazırlanan "Mehteran", "Ciguli", "Kardelen", "Atışma", "Üsküdar'a Giderken", "Ispanaklı Yumurta", "Barış Manço", "Dik Dur Kardeşim", "Ateş Böceği", "Çiftetelli", "Tespih" ve "Cumhuriyet" ile sihirbazlık gösterileri ve "Mustafa Kemal'i Düşünüyorum" ile "Bayrak" adlı şiirlerin okunmasıyla sona erdi.

Gerçekleşen etkinliğe Vali Yardımcısı Süleyman Deniz, İl Jandarma Komutanı Albay Alper Sır, İl Emniyet Müdürü Eyüp Özüdoğru, Belediye Başkan Yardımcısı Kadri Şentürk, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Hasan Uğural, daire ve okul müdürleri, öğrenci velileri ve öğrenciler katıldı.ZEYNEP KILBAHRİ

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam