• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“BİZ DE SUSUP OTURACAK DEĞİLİZ”

“BİZ DE SUSUP OTURACAK DEĞİLİZ”

Milliyetçi Hareket Partisi Bilecik İl Başkanı Ahmet Gürses seçime sayılı günler kala açtı ağzını yumdu gözünü..

Gazetemize açıklamalarda bulunan Gürses,1 Kasım genel seçimlerini değerlendirerek, Bilecik’te Ana Muhalefet olmadığını,Ana Muhalefetin görevini yerine getiremediğini belirtti.

“Bu işler Cenazelere,düğünlere gitmekle olmuyor”

Devlet eski Bakanı ve MHP eski Milletvekili Bahattin Şeker’in MHP’den istifa edip etmediğini açıklayan Başkan Gürses,Şeker’in Ak Partiye yakın olup olmadığını da net sözlerle ifade etti.İl Genel Meclis Başkanı Serkan Yıldırım’ın Bilecik’te MHP’nin oylarına talip oldukları yönündeki açıklamaların da sert sözlerle cevap veren Gürses,CHP Milletvekili Yaşar Tüzün’ün bugüne kadar ne yaptığını da sorguladı.Küplülü Yaşar’ın cenazelere,Davulcu Yaşar’ın ise düğünlere gittiğini anlatan Başkan Gürses; “Bu işler Cenazelere,düğünlere gitmekle olmuyor”dedi.MHP Bilecik İl Başkanı Ahmet Gürses seçimlerde sandık başlarında görev yapacak Devlet memurlarına da göndermelerde bulunarak;”Bu Devran Böyle Gitmez,Hükümetin Değil,Devletin Memurları gibi davranın” dedi.Seçimlere kadar parti genel merkezinden bir yetkilinin ilimize  gelip gelmeyeceğini de açıklayan Başkan son olarak TBMM eski Başkan vekili Meral Akşener’in bu seçimlerde neden aday gösterilmediğini de açıklayarak;”Macır Kızı” Akşener’e Bilecik’li Muhacır hemşehrilerinin bu seçimlerde yine sahip çıkacaklarını beklediklerini de sözlerine ekledi.

Milliyetçi Hareket Partisi Bilecik İl Başkanı Ahmet Gürses'in seçime sayılı günler kala Bilecik siyasi kamuoyunda çok ses getirecek açıklamaları:

“Doğru bildiğimiz ne varsa söylemeye devam edeceğiz”

“Seçimlere az bir süremiz kaldı. Tekrar bu seçimlerin memleketimize, milletimize hayırlı olmasını Cenab-ı Allah’tan diliyorum. Seçim atmosferi yaklaştıkça tabi bizler daha fazla geriliyoruz. Basında yer alan açıklamalarımız, biz burada toplumsal bir olay yaşanıyor. Bekliyoruz ki birileri yorum yapsın bu konu hakkında bir görüş beyan etsin. Fakat maalesef muhalefetin Milletvekili yok demek ki. Ana muhalefet pozisyonunda olan partinin de herhalde İl Başkanı yok ki hiç ağızlarını açmıyorlar, gayet hallerinden memnunlar. Sanırsın iktidar partisinin milletvekili, iktidar partisinin İl Başkanı gibi yaşanan hiçbir olumsuzluğa ağızlarını açtıklarına şahit olmadık.

Biz siyasete milletin memnuniyetini, öncelikle Allah’ın rızasını kazanmak için girdik. Bu pencereden baktığımızda aslında her şey çok kolay. Herhalde burada bakış açılarında bir eksiklik var. Dediğimiz gibi bu toplumsal olaylara bizden başka kimse ağzını açmıyor. Cumhuriyet Halk Partisi’nin Milletvekili geçtiğimiz dönem seçimlerde bizden daha fazla oy olarak Milletvekili oldu. Soruyoruz vatandaşa hangi derdinize derman oldu, hangi yaranızı sardı? Bununla ilgili açıkçası bir cevap alamıyoruz. Düğünümüze geldi, cenazemize katıldı. Ben de diyorum ki bu iş düğüne katılmak, cenazeye katılmak ile olacaksa Küplülü Yaşar’ı Milletvekili yapalım, her cenazeye katılır. Bir de davulcu Yaşar’ı Milletvekili yapalım. O da her düğüne katılır. Başkada bir şeye gerek yok demek ki. Milletin talebi bu yönde. Bunlar tabi bizi üzüyor açıkçası. Yaşanan onca hadiseye bizim dışımızda hiç kimsenin ağzını açmaması bizi sadece üzüyor ama onlar açmıyor diye biz de susup oturacak değiliz. Ülkemizin, ilimizin menfaatine doğru bildiğimiz ne varsa söylemeye devam edeceğiz, yanlış gördüğümüz ne varsa onu söylemeye de devam edeceğiz Allah bize bu sağlığı, bu ömrü verdiği müddetçe.

“Ben çok afaki neticeler beklemiyorum”

Öncelikle ülke genelinde de aynı şey, Bilecik’te de öyle seçimler 4 ay gibi kısa bir süre önce yapıldı. Genel olarak herkeste, seçmenimizde siyasetçiye karşı soğukluk var. Tam böyle seçim atmosferini bizde de, diğer partilerde de o heyecanı göremiyoruz açıkça söylemek gerekirse. Milletimiz dedi ki geçen seçimlerde biz tek başına iktidara güvenmiyoruz. Siz bir koalisyon oluşturun. Fakat siyasetçilerimiz belki bunu kuracaktı. Anlatıyorum her yerde yine anlatmaya devam edeceğim. Buna Sn. Cumhurbaşkanı müsaade etmedi ve Sn. Davutoğlu’da bizi hiçbir zaman Sn. Genel Başkanımıza koalisyon kurmak üzere bir teklifte bulunmadı. Neticesinde tekrar bir seçim kararı alındı. Bu ruh haliyle de şu an seçime giriyoruz. Ben çok afaki neticeler beklemiyorum. Milliyetçi Hareket Partisi’nin basında da görüyoruz, anket araştırmaları oluyor 18-20 aralığında bir oy alacağı Türkiye genelinde, diğer partilerin de ona göre. Bana göre görünen o ki tek başına iktidar parti çıkmayacak ve yine milletimiz parlamento’da temsil ettiği milletvekillerine bir koalisyon yapması gerektiğini hatırlatacak diye düşünüyorum. Burada Sn. Genel Başkanımız koalisyon teklifi olursa bu konuda elini değil vücudunu MHP’nin gövdesini koymaya hazır olduğunu ifade etti. İnşallah hayırlı olur.

 

– 7 Haziran seçimlerindeki iki adayınız da değişti. Seçmen bu durumu nasıl karşılıyor?

“Murat bey ve Ahmet bey  teşkilatımızda yeni yüzler değil”

Geçen dönem 1. Sıra adayımız Devlet Eski Bakanımız Sn. Bahattin Şeker’di. Basından öğrendik hep beraber bir daha artık siyasette yer almak istemediğini belirtti. İkinci sıra adayımız Hüseyin Şensoy da peş peşe iki seçim atlattığı için o yorgunlukla o da bir başvuruda bulunmadı. Milletvekilliğine başvuranlar arasından bir tercih yapıldı. Nihai kararı Sn. Genel Başkanımız verdi. Ama biz teşkilat olarak hiç kimseye gidip gelin bizim partimizden Milletvekili adayın olun şeklinde bir teklifle gitmedim, onu da söyleyeyim. Çünkü bu işte istekli olmak gerekiyor. Kendisinin aday olmak isteyenin istekli olması gerekiyor, kendisinin gelmesi gerekiyor. Zorla birini aday yapmanın doğru olacağını düşünmüyoruz. Müracaat edenler arasından seçtik. Murat bey teşkilatımızda yeni yüz değil. Ahmet bey de teşkilatlarda yeni bir yüz değil. Yıllardır bu partinin içinde olan insanlar. Bize düşen onları topluma tanıtmak, vatandaşımızla onları buluşturmak. İnşallah oy olarak özellikle Bozüyük’te kaybettiğimiz oyu Murat bey ile kazanabilirsek tekrar kaybettiğimiz vekilliği geri alırız umudundayım.

 

-Bahattin bey’i çok fazla seçim çalışmalarında sahalarda göremedik, göremiyoruz. Ayrıca da Bahattin beyin MHP’den istifa ettiğinde duyumlar konuşuluyor Bilecik’te. Son dönemde Bahattin Bey Ak Parti’ye mi yakınlaşıyor diye haberler çıktı. Neler söylemek istersiniz?

“Sayın Bahattin Şeker hala partimizin üyesi”

Bahattin bey istifa etmedi kendisiyle görüşüyoruz. Kesinlikle öyle bir şey yok. Sn. Bahattin Şeker hala partimizin üyesi, eski Milletvekilimiz ama Devlet Eski Bakanı olması hasebiyle kendisi zaten siyasette varken de biliyorsunuz çok uç, sivri davranmazdı. Her davet edildiği yere mümkün mertebe katılmaya çalışır ve katılırdı. O sebeple katılmıştır. Onun altında farklı şeyler aramak şu anda sadece Milliyetçi Hareket Partisi’nin yükselişinden rahatsız olanların düşüncesidir diye düşünüyorum.

 

-Meclis Başkanı Serkan Yıldırım’ın “MHP’nin oylarına talibiz” açıklamalarına ne diyorsunuz?

“Neden istediğini bir sormak lazım Serkay beye?”

Ak Parti’nin MHP’nin oylarına talip olmasına şaşmamak mümkün değil. Daha neyin peşindeler? 13 yıldır zaten tek başına iktidar değil mi bu parti? 13 yıldır zaten siz yönetiyorsunuz, 13 yıldır size eskiden MHP’li, CHP’li olan farklı görüşlere sahip olan insanlar yetkiyi verdi, oyu verdi zaten. Hangi işinizi doğru dürüst yaptınız, memleketin hangi derdini çözdünüz de şimdi tekrar milletten oy istiyorsunuz ve hatta Milliyetçi Hareket Partisi mensuplarından oy istiyorsunuz? diye sormak lazım veya alınca ne yapacaksınız o oyla? Bu kadar oyu da MHP’nin oylarının tamamını alıp 550 tane vekillerin hepsi de sizden olursa ne yapacaksınız? Onu bir sormak lazım. O zaman mı tam anlamıyla çözüm sürecini devam ettirip ülkeyi böleceksiniz ya da eksik bir yerde partiliniz mi kaldı kamu kurumlarında onları mı dolduracaksınız? Ne yapacaksınız? Neden istediğini bir sormak lazım Serkay beye? Ondan sonra ondan gelecek cevaba göre biz de yine cevaplarız.

 

-Sayın Valimizin devlet memurlarından seçim üzeri “siyasetten uzak durun” talimatlarına uymayan bazı kurum müdürlerinin olduğunu yerel basından öğrendik. Bu konu hakkında neler söylemek istersiniz?

“Buradaki cesareti nereden aldıklarını düşünmek lazım”

Sayın Valimizin böyle bir süreçte yapmış olduğu açıklama çok manidar. Gerçekten ihtiyaç görmüş ki Sayın Valimiz böyle bir açıklama yapıyor. Diyor ki memurlara “siyaset yapmayın.” Evet doğru olanı söylüyor Sayın Valimiz. Yapmamaları gerektiğini onların da bilmesi gerekiyor. Ama demek ki bazı müdürlerimizin için de o kadar öyle bir fanatizm var ki elinden gelmiyor, kendini tutamıyor büyülemiş gibi tekrar gidip orda da siyasi bir konuşmaya dahil oluyor, orada bulunuyor. Tabi buradaki cesareti nereden aldıklarını düşünmek lazım. Sayın Valimizi bile dinlememek üzere toplantıya katılma cesaretini nereden buluyorlar. Hangi siyasetçi bunlara bu kadar bir güç veriyor ki “boş ver Sayın Vali ne derse desin sen yine de katıl”  deyip, o gücü hissedip oralara katılabiliyorlar. Ondan sonra sandıklarda da memurlarımız olacak. Evet çok doğru. Bu müdürlerden bir tanesi bir sandıkta görevli olsa size soruyorum. Nasıl güvenerek oy kullanacaksınız? Böyle bir fanatizm olabilir mi? Yok böyle bir şey. Bununla ilgili inşallah Sayın Valimizin bir çalışması olur. Biz kendisine güveniyoruz. Sayın Valimiz tecrübeli bir bürokrat. Gereğini yapacaktır diye düşünüyorum ve buradan o müdürlerin altında çalışan memurlara da seslenmek istiyorum. Kendini bir siyasi partinin mensubu olma şuuruyla o toplantılara katılanların emrinde çalışan memurlarımız sakın ha bunlardan korkmayın, çekinmeyin. Şu an belki eziliyorsunuzdur o baskıyla ama bu işlerin bir de yarını var, öbür günü var. Bu siyaset hep böyle gitmez. Gitmediğinde o müdürler belki oralarda olmaz ama sizler de yine hükümetin değil devletin memurları olarak göreve devam edersiniz diyorum.

 

-Seçimlere kadar Genel Merkezden ilimize gelen olacak mı?

“Partimizin Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’ı bekliyoruz”

Sayın Genel Başkanımız miting yapmıyor bu dönem.  Partimizin Genel Sekreteri İsmet Büyükataman’ı bekliyoruz inşallah. Programında bir aksilik olmazsa o da Bilecik’e gelip bizim çalışmalarımıza destek vereceğini söyledi. İnşallah bir aksilik olmaz ve gelir diye bekliyoruz. Şu an itibariyle beklediğimiz o var.

 

“Ankara’da aday tanıtım toplantısında Meral Akşener de oradaydı”

Bilecik’te özellikle muhacir göçmenleri olan hemşehrilerimizde Meral Akşener durumuyla alakalı bir tavır görüyorum. Bunu da anlatmak istedim. Sn. Meral Akşener Bilecik’te tanınan, sevilen bir siyasetçi muhacir kızı olması hesabiyle. Bu dönem Sn. Genel Başkanımızın ifade ettiği gibi dinlenecek ama ondan sonra olmayacak diye bir şey yok. Ben Bilecik’in yine o muhacir kızına sahip çıkacağını, yine destek vereceğini, o kadar onun emeklerinin heba olmadığını görmek isteyeceklerini düşünüyorum. En son basında bakın bu hiç yer almadı ama seçim beyannamesini açıkladığı gün Sayın Genel Başkanımızın Ankara’da, ben oradaydım, Meral hanım da oradaydı. Geldi ve o programa katıldı. Bir tane basın bunu yazmadı ama sanki bizden kopmuş, ayrı davranılmış gibi bir algı oluşturulmaya çalışıyor. Kesinlikle böyle bir şey yok. Bunu da belirtmek istiyorum.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam