• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
“Biz kredi kartı alınması ve kullanılmasına değil, kredi kartı üzerinden haksız kazanç sağlanmasına karşıyız”

“Biz kredi kartı alınması ve kullanılmasına değil, kredi kartı üzerinden haksız kazanç sağlanmasına karşıyız”

Sabırlı, yaptığı yazılı açıklamada, dernek olarak bankaların yıllardır kredi ve kredi kartı üzerinde sağladıkları haksız kazançlarla mücadele ettiklerini belirtti.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın kredi kartıyla ilgili görüşlerine destek verdiklerini ancak bunun sorunu çözmeye yeterli olmadığını savunan Sabırlı, şunları kaydetti:

"Bankalar, kredi, kredi kartı ve faiz dışı işlemler üzerinden yaptığı haksız ve hukuksuz uygulamalarıyla 20 milyar liraya yakın tüketicinin parasını kasalarına aktarmıştır. Tüketicinin bu konuda başlattığı hukuk mücadelesinde de hükümetin yasal korunmasına ihtiyacı bulunmaktadır. Bakanlığın ilk hazırladığı tüketici yasa taslağında, 'kredi kartı ücreti, dosya masrafı, hesap işletim ücreti ve ipotek fek ücreti' adı altında hiçbir kesintinin yapılamayacağına ilişkin düzenlemesinden neden vazgeçtiğini anlamakta güçlük çekmekteyiz. Başbakanımızın, 'Kredi kartı kullanmayın, kredi kartı almayın' görüşü, derneğimizin görüşüyle örtüşüyor. Biz kredi kartı alınması ve kullanılmasına değil, kredi kartı üzerinden haksız kazanç sağlanmasına karşıyız. Devletin, yaşanan haksız ve hukuksuz uygulamaları denetim kurumlarıyla denetleme ve aynı zamanda gereğini yapma sorumluluğu bulunmaktadır."AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam