“Biz Maaşımızı Sendikadan Almıyoruz”

“Biz Maaşımızı Sendikadan Almıyoruz”

 

Eğitim-Bir-Sen Bilecik Şubesinin, olağanüstü kongre sürecinin ardından ilçe temsilcilerinin de katıldığı yemekte konuşan Eğitim-Bir-Sen Bilecik Şube Başkanı Ahmet Selöz, “Eğitimciler Birliği Sendikası, zor şartlarda kuruldu ve mücadelesini verdi. En zor zamanlarda çizgisinden hiç sapmadan, doğru bildiğini söyleyerek yoluna devam etti ve bundan sonra da yoluna inşallah aynı çizgisinde devam edecek.” dedi. Selöz gerçekleşen tanışma ve kaynaşma yemeğinde şöyle konuştu:

“Eğitim-Bir-Sen Bilecik Şubesi olarak olağanüstü kongre sürecimizle birlikte yönetimimiz yenilendi. Bununla beraber kongre sürecimizden sonra ilçelerimizde de bir yenilenme sürecine gittik. Yenilenme süreci derken, eskimemiştik zaten. Ama tekrardan dinamizmimizi bir canlandıralım, biraz daha, biraz daha gayretlerimizi arttıralım diye bazı ilçelerimizde yeni arkadaşlar göreve talip oldular. Bizleri kırmadılar. Bizimle beraber bu yolda ilerlemek adına ellerinden geleni yapacaklarını söyleyerek bizimle beraber yola düştüler.

 

‘En zor zamanlarda bile çizgimizden sapmadık’

 

Bazı şeylerden bahsederek toplantımızı açmak istiyorum. Eğitim-Bir-Sen, Eğitimciler Birliği Sendikası hepimiz biliyoruz, zor şartlarda kuruldu. Zor şartlarda mücadelesini verdi. En zor zamanlarda çizgisinden hiç sapmadan doğru bildiğini söyleyerek yoluna devam etti ve bundan sonra da yoluna inşallah aynı çizgisinde devam edecek. Bizlerde Bilecik teşkilatı olarak, Bilecik şubesi olarak devam edeceğiz. Her zaman için eğitim çalışanlarının yanında, kimsenin yanında değil, kimsenin karşısında değil, sadece ve sadece eğitim çalışanlarının yanında, hakkın, adaletin, doğrunun yanında olduk ve bundan sonra da hep birlikte inşallah olmaya devam edeceğiz.

 

‘Etkili ve yetkili olmaya devam edeceğiz’

 

Eğitim-Bir-Sen Bilecik Şubesi olarak Bilecik’te en güçlü sivil toplum örgütüyüz diyoruz. Hem üyesi itibariyle en güçlüyüz hem de üyelerimiz, işyeri temsilcilerimiz, ilçe temsilcilerimiz, yönetimdeki arkadaşlar olarak Bilecik’te hem yetkiliyiz hem de Allah’a şükür ki etkiliyiz. Bundan sonra da hem yetkili olmaya hem etkili olmaya devam edeceğiz. Tabi ki sizlerin duruşu, bizlerin duruşu birilerini rahatsız edecek. Eğer rahatsız etmiyorsa, birileri bizden rahatsız olmuyorsa bizim kendimizden rahatsız olmamız lazım. Birilerini rahatsız ediyorsak demek ki doğru bir şeyler yapıyoruz, doğru işler yapıyoruz. Fincancı katırlarını ürkütüyoruz ki birileri rahatsız oluyor. Bundan, birilerini rahatsız etmekten biz de memnunuz.

 

‘Biz maaşımızı sendikadan almıyoruz’

 

Biz sendikacılık yapıyoruz ama sadece sendikacılık yapmıyoruz. Aynı zamanda görevimizi yapıyoruz. İdareciysek idareciliğimizi, öğretmensek öğretmenliğimizi yapıyoruz. Biz maaşımızı sendikadan almıyoruz. Aynı zamanda vazifemizin gerekliliklerini de yerine getiriyoruz. Aynı zamanda devletin bize izin verdiği zamanlarda hukuki boyutlarda sendikacılık görevimizi de en güzel şekilde yerine getirmeye çalışıyoruz. Çalışanlarımızın sorunlarına yardımcı olmaya çalışıyoruz. Üyemiz olsun olmasın herkesle beraber olmaya çalışıyoruz. Zaman zaman sendikacılık anlamında zor zamanlar yaşadığımız doğru, bazı oluşumlar olduğu doğru. Ama biz en başından beri aynı şeyi söylüyoruz. Bizden ayrılan arkadaşlara da biz ‘güle güle’ dedik, ‘görüşürüz’ dedik, ‘hep beraberiz’ dedik, ‘aramızda hiçbir fark yok’ dedik. Hiçbir zamanda kimseyle bizim gibi düşünen, bizim gibi inanan, bizim gibi söz söyleyen arkadaşlarla aramızda hiçbir fark olmadı. Bundan sonra da aramızda hiçbir fark olmayacak aynı yolda aynı çizgide bütün arkadaşlarımızla bizim gibi inanan, bizim gibi düşünen arkadaşlarla aynı şekilde olmaya devam edeceğiz.

 

‘Kalpleri kazandığımızı görüyoruz’

 

Sizlerden ricamız Eğitim-Bir-Sen Bilecik Şube Yönetim Kurulu olarak ilçe temsilcilerimizden, ilçe yönetim kurullarımızdan kimseyi kırmadan kimseyi üzmeden bütün eğitim çalışanlarını kucaklayarak, bütün herkesi bir araya getirecek, toplayacak bir misyon edinerek sendikacılığımızı yapmak. Çünkü biz insanlardan da utanırız, yanlış yapmaktan, kul hakkı yemekten de korkarız, Allah’tan da korkarız. Bizim işimiz de, aşımız da, sendikacılığımız da hepsi Allah’ın rızasını kazanmak adına, doğru düzgün işler yapmak adına. Bu toplantımız inşallah önümüzdeki süreç içinde güzel bir başlangıç olacak. İlçe temsilcilerimizle beraber, üye çalışmalarımıza hız vereceğiz. Daha yoğun bir şekilde inşallah çalışmalarımızı devam ettireceğiz. Önümüzdeki 3 aylık dönemde en güzel şekilde insanlarla karşı karşıya geleceğiz. Okullarımızı, işyerlerimizi ziyaret edeceğiz. İnsanların zaten kalplerini her anlamda kazanmışız, onu görüyoruz. Okul ziyaretlerimizde de görüyoruz, sanal alemde de görüyoruz. Demek ki insanların gönlü, fikri, aklı bizlerden yana. Dolayısıyla bizler aynı şekilde üye çalışmamıza devam edeceğiz.”

                Selöz konuşmasının ardından katılımcıları tanıttı ve onlara sendikanın çantasını hediye ederek, kendilerinden üye çalışmalarına hız vermelerini istedi. ZEYNEP KILBAHRİ

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

1 Yorum

 1. BAŞARILAR DİLERİM – Göreve yeni seçilen arkadaşlara başarılar dilerim.

  Tohum saç, bitmezse toprak utansın!
  Hedefe varmayan mızrak utansın!

  Hey gidi küheylan, koşmana bak sen!
  Çatlarsan, doğuran kısrak utansın!

  Eski çınar şimdi noel ağacı;
  Dallarda iğreti yaprak utansın!

  Ustada kalırsa bu öksüz yapı,
  Onu sürdürmeyen çırak utansın!

  Ölümden ilerde varış dediğin,
  Geride ne varsa bırak utansın!

  Ey binbir tanede solmayan tek renk;
  Bayraklaşamıyorsan bayrak utansın!

  Necip Fazıl KISAKÜREK

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

 • YORUM
reklam