BİZ RUTİNİN DIŞINA ÇIKTIK
admin • 27 Ağustos 2011 00:57:57 
BİZ RUTİNİN DIŞINA ÇIKTIK

 

Son dönemde geliştirdiği projelerle ve yaptığı etkinlikler ile adından sıkça söz ettiren Bilecik Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Uğural, gazetemize vermiş olduğu bilgilerde ISO kalite yönetimi kapsamında sürekli bir iyileştirme içerisinde olduklarını ifade ederek şu cümleleri aktardı:
“Ben on aydır buradayım. Daha önce yaptığımız bu projeler yoktu. Bizim istediğimiz sosyal projelere ağırlık vererek halkın hizmetinde olmak. Zaten geldiğimden beri eğitimle ilgili akıllı tahta projelerimiz oldu. Bu tahtaları her sınıfa koyduk. ISO-2008 kalite yönetimi ile ilgili çalışmalarımız oldu. Okulda ne yapılması gerekiyorsa bunları iyileştirmeye çalışıyoruz. ISO’da zaten sürekli iyileştirme var. İlk yardım dershanesi yaptık. Orası eskiden kantindi. Kantini boşalttık ilk yardım dershanesi yaptık. Yaklaşık 390 kişilik ilk yardım dershanesinde temel ilkyardım kursunda eğitim verdik. Bu dönem yeni oldu bu. Sağlık Müdürlüğü de imtihanlar yapıyor. Başarılı olanlar ilkyardım ile ilgili sertifika alıyorlar. Biliyorsunuz olay yerine ilk olarak polis gidiyor. İlkyardımla ilgili ambulans gelene kadar eğer müdahale etmek gerekiyorsa bunun eğitimini ve sertifikasını alıyorlar. Sağlık Bakanlığı ile İçişleri Bakanlığı tarafından bu dönemde oluşturuldu bu proje. Onun dışında ek dershaneler yaptık. Orada resim atölyesi de var.”
 
“ARKADAŞLARI HAYATA
HAZIRLIYORUZ”
“Huzurevi ve Sevgi Evlerine verilen iftarın yanı sıra hastane ziyaretleri de gerçekleştirdik. Polis halkın içinden gelen ve halkın içinde olan insanlar. Bileciklilere daha yakın olmak için, polisin onlar için var olduğunu anlatmak için yaptığımız projeler. Eğitim derken sadece dershanede yapılan bir eğitim değildir. İşte bu da bir eğitimdir. Öğrencilerimizi hayata hazırlıyoruz. Polisin tanımında zaten var. Aciz ve yaşlılara yardım etmek polisin görevleri arasında. Biz rutinin dışına çıktık. Herkes rutin iftarlar verdi ama biz ilgi alakaya onların daha çok ilgisinin olduğunu düşündüğümüz için Sevgi Evleri ve Huzurevine iftar verdik. Bu bir stajdır yani. Arkadaşlarımız yarın kadroya gittiklerinde bu tip projelerine devam edeceklerdir. Arkadaşları hayata hazırlıyoruz yani. Sadece bildiğiniz eğitim çerçevesi dışında bunları da yapıyoruz.”
 
“POMEM BİLECİK’İN AYNASI”
“Okulumuzun ön tarafında daha önce kaldırım yoktu. Yoldaki asfalt düzel değildi. Daha önce burada bir çalışma yapıldı ve su geçirildi. Okulumuz önünden geçen su boruları yolun kısmen bozulmasına neden olmuştu. Bilecik Belediyesi bozulan yolları onardı ve hakikaten çok güzel oldu. İki gün çalışarak arkadaşlar yolu asfaltladılar. Biliyorsunuz burada törenler yapılıyor. Protokol geliyor gidiyor. Kesin değil ama önümüzdeki ay BEBKA toplantısı burada yapılabilir. Buraya protokol gelecek gidecek. POMEM de Bilecik’in bir aynası. Kalın bir asfalt yapıldı yolumuza. Bu anlamda belediyemize teşekkür ediyoruz. Bizim istediğimiz Bilecik’e her yönden katkı sağlamak.”
 
“BİZLERİ DESTEKLİYORLAR”
“Ben yeni dönemde rutinin dışına çıkarak öğrencilerimize iftar izinleri de verdim. Çarşamba, Cumartesi ve Pazar günleri dışarıda iftarlar veriyorlar. Şuan Türkiye’de 9 tane POMEM var. Hedeflerimiz ilk üç arasında olmaktır. Bu doğrultuda çabamız sürüyor. Belediyemiz ve diğer kurumlarımız da bizleri destekliyor. Biz de elimizden geleni yapmaya çalışıyoruz. Hem okul içinde hem de okul dışında emniyet teşkilatını en güzel şekilde temsil etme amacındayız.”
 
“BİR DÖNEMDE İKİNCİ
KEZ KAN VERECEĞİZ”
“Sosyal sorumluluk faaliyetleri kapsamında 19-20 Eylül tarihleri arasında Kızılay’a kan vereceğiz. Biz her dönem muhakkak kan veriyoruz ama bu defa dönem içerisinde ikinci kez kan vermiş olacağız.” HASAN GÜNER
 
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x