Bizim özel arkadaşlarımız

Bizim özel arkadaşlarımız

 

İnsan bir şey yapmak istedi mi, engeli bir tek isteksizliği olur; bunun dışında Allah'ın izniyle hiç bir şey mani olamaz.

Bir örneğine de bu gün rastladım, sıcağın alnında, özel arkadaşlarımıza yönelik hummalı bir çalışma görmek, o kadar duygulandırıyor ki;

''İşte bizim insanımız böyledir, Bilecikli insanın, duyarlılık anlayışımız budur.'' dedirtiyor

''Bir elin nesi var iki elin sesi var. İnsanın gücü sınırlıdır. Bunun için büyük işlerin üstesinden tek başına gelemez. Bu tür işleri başarabilmek için başkalarıyla işbirliğine, dayanışmaya girer. Güçleri birleştirerek zor işlerin altından böylelikle kalkar''

Engelleri hep birlikte aşalım.

Prof. Dr. Nurselen Toygar'ın öncülük ettiği, 280 engellinin tekerlekli sandalyeye kavuştuğu "Tane Tane Kapakları Toplayalım Adım Adım Engelleri Aşalım" projesi,  3 Mart Perşembe günü Sabancı Vakfı desteğiyle hayata geçti. Bilecik ilimizde de duyarlı insanlarımız el ele verdi, tane tane kapak toplamaya devam ediyor.

Özel arkadaşlarımıza, bunları hediye olarak taktim etmek üzere; Yeni Emekli olan; Yazı işleri Müdürü Rasim YILDIRIM,  İsmet Paşa Mahalesinde Şahin Market’in sahibi Emekli Polis Memuru Mehmet Şahin ve yanlarında okulumuz öğrencileri iş birliğinde mavi kapak toplamaya devam ediyorlar.

Anıl ve Yusuf, yardım etmekten onur duyduklarını ifade ettiler.  Yüzlerinde ki memnuniyet ifadesi görülmeye değerdi.

Yüreklerinde bizim gibi taşıdıkları o sevgiyi dile dökerek, tüm Bilecik halkına bu geri dönüşümlü olmak üzere plastikten oluşan kapaklar toplatılarak, bütün toplanan kapaklar doğrultusunda engellilere Tekerlekli Sandalye ve ihtiyaçları olan malzemeler olarak geri dönecektir, bilinmesini istediler.

 Miktar önemli değildir. Çorbada benimde tuzum bulunsun diyorsanız lütfen kapak toplayınız.

 Unutmayınız;

Her sağlıklı insan ( Bizler ) bir engelli adayıdır.

SEVCAN AKINCI

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam