Bozcaarmut Göletinde Çevre Temizliği

Bozcaarmut Göletinde Çevre Temizliği

Pazaryeri Belediye Başkanlığı ile Yollara Sevgi Dağıtanlar Derneği işbirliği kapsamında Bozcaarmut Göleti ve çevresinde metal, plastik, cam ve kağıt atıklarını toplayarak çevre temizlik çalışması gerçekleştirdi.

Belediye Başkanı Zekiye Tekin, yaptığı açıklama,  ”Yollara Sevgi Dağıtanlar Derneğinin çevre gönüllüsü gençleri ile birlikte Bozcaarmut göleti etrafında temizlik çalışması yaptık. Pazaryeri ilçemizdeki yaşam standardını yükseltmek için temizlik faaliyetlerine ayrı bir önem veriyoruz. geri dönüşümde kullanılmayan, araziye bırakılan yıllarca doğada erimeyen, bertaraf olamayan atıkların insan ve çevre sağlığını tehdit ediyor. Maalesef ki ilçemizin doğal güzelliklerinin keyfini çıkaranlar çöpleri düzensiz bir şekilde bulundukları yere bırakıp gidiyorlar .Türkiye’nin en güzel doğasına sahip bir ilçede yaşıyoruz. Dolayısıyla bunu korumak ve kollamak, çocuklarımıza ve torunlarımıza aynı doğallığıyla aktarmak hepimizin görevidir.

Buradaki temel amaç; çevremizi kirleten ya da yangın çıkartma ihtimali olan atık ve metalleri, ambalaj atıkları, plastik, camları ve kağıtları toplayarak bertaraf etmektir. Topladığımız ürünleri yeniden ekonomiye dönüşümünü sağlayacağız. Çocuklarımızın geleceği, doğamızın güzelliği için mutlaka bu temizliği yapmak zorundayız. Lütfen doğaya çöp atmayalım, çevremize el birliği ile sahip çıkalım. Çünkü bir pet şişenin doğada kaybolma süresi 600 yıl yani 6 ömür demek bunun bilinci ile doğayı kirletmeyelim. Çevre ve doğanın korunmasında hassas ve duyarlı bir hizmet anlayışına sahip Pazaryerİ Belediyesi olarak Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan hanımefendinin öncülüğünde devam eden ‘Sıfır Atık’ projesini yatırımlar ve projelerle destekliyoruz. Örnek yatırımlarla çevremize ve doğamıza sahip çıkmaya devam edeceğiz. Bu gün bize destek veren Yol-Sev-Der’ in çevre gönüllüsü genç kardeşlerimize ilçemiz adına şükranlarımızı sunuyoruz.” ifadelerini kullandı.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam