Bozüyük Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısı 3. Birleşimi

Bozüyük Belediye Meclisi Kasım Ayı Olağan Toplantısı 3. Birleşimi

 

     Plan ve bütçekomisyonuna sevk edilen 2013 yılının bütçesinin görüşüldüğü toplantıda konuşan komisyonun AK Partili üyesi Tamer Taşkın, Plan ve Bütçe Komisyonu'nun görüşlerini açıkladı. 
     Komisyonun 2013 yılı performans programı incelemesinde ilgili birim müdürlerinin 2012 yılı performans programı dikkate alındığında istenilen hedef ve amaçlara yeteri kadar özen gösterilmediğinin gözlendiğini ifade eden Taşkın, ''Belediye encümenimizin 26.09.2012 tarih ve 299 numaralı kararı ile 2013 yılı bütçesinin 46 milyon lira olarak düzenlenmesine karar verilmiştir. Yetkili amirler tarafından 10 milyon liralık kısmı otogar olarak yapılması için ayrılan bütçe olarak belirlenmiştir'' dedi. 
     Otogar projesinin, kentin şartlarına uygun, daha ekonomik şartlarda hazırlanacak bir proje ile gerçekleştirilebileceği kanaatinde olduklarını belirten Taşkın şöyle devam etti: 
     ''2012 yılı otobüs geliri yaklaşık 15 bin liradır. Bu hizmetin verilmesi için harcanan ücret ise yaklaşık 270 bin liradır. Aynı hizmetin belediyemiz tarafından hizmet alımı şeklinde yaptırılması halinde ciddi şekilde tasarrufa gidileceğini düşünüyoruz. " 
     Konuşmanın ardından bütçenin detaylı incelenebilmesi için Belediye Meclisi'nin 23 Kasım Cuma günü 4. Birleşimi yapma kararı alındı. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam