BOZÜYÜK ÇOCUK EVLERİ SİTESİNDEKİ ÇOCUKLARDAN SPORTİF FAALİYETLER

BOZÜYÜK ÇOCUK EVLERİ SİTESİNDEKİ ÇOCUKLARDAN SPORTİF FAALİYETLER

Bozüyük Çocuk Evleri Sitesinde koruma ve bakım altındaki bulunan çocuklar, çeşitli sportif gösteriler sundu.

Vali Bilal Şentürk, Bozüyük Kaymakamı Hasan Yaman, Aile Çalışma ve Sosyal Hizmetler İl Müdür Vekili Hatice Dost, Bozüyük Çocuk Evleri Sitesindeki çocukların, eğitmenleri eşliğinde hazırladıkları ”Erik dalı” oyunu ile sportif gösterilerini izledi.

Çocukların kaldığı evleri de ziyaret eden Vali Şentürk’e ve Kaymakam Yaman’a çocuklar, sürpriz yaparak ”Babalar Günü” dolayısıyla ”El Baskı”sı tablo hediye ettiler. Sürpriz hediyeden memnuniyet duyan Vali Şentürk, ”Burada ev ortamında ve aile odaklı bir sistemle memleketin farklı illerinden olan çocuklarımız, dostluklar kuruyorlar. Birbirlerini sevmeleri, saymaları önemli. Arkadaşlık, kardeşlik gibidir.  Çocuklarımızın eğitime devam etmelerinin sağlanmasının yanı sıra hayata hazırlamaya yönelik faaliyetler de yürütülüyor.” dedi.

Çocuklar arasında düzenlenen ”2020 yılı Bocce Turnuvası”nın finalini izleyen Vali Şentürk, dereceye giren takımlara madalyalarını ve hediyelerini verdikten sonra 2017 yılında ziyarete açılan Bozüyük Şehir Müzesini gezdi.

Bozüyük Kaymakamı Yaman ve Belediye Başkanı Talat Bakkalcıoğlu ile birlikte çok sayıda eserin yer aldığı müzede incelemede bulunan Vali Şentürk, müze sorumlularından sergilenen eserler hakkında bilgi aldı.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam