Bozüyük Miting alanı gibiydi

Bozüyük Miting alanı gibiydi

Türkiye Büyük Millet Meclisi Başkan Vekili ve İçişleri eski Bakanı Meral Akşener Bilecik temaslarının son bölümünde Bozüyük’e geldi; seçim bürosunun açılışını yaptı.

     Osmaneli, Bayırköy, Vezirhan, Gölpazarı ve Bilecik’i ziyaret eden Meral Akşener ve beraberindekiler akşam saatlerinde Bozüyük’teydi. Zübeyde Hanım Caddesindeki seçim bürosu önünde büyük bir kalabalık tarafından karşılanan Meral Akşener partililer eşliğinde geldiği kürsüde sert mesajlar verdi. Akşener yolsuzluk olayları üzerinde durdu ve Başbakanı sert bir dille eleştirdi.

     Seçim otobüsü ile Bozüyük’e gelen MHP heyeti sloganlar eşliğinde seçim bürosuna geldi. Meral Akşener’den önce ilk konuşmayı İlçe Başkanı Murat Köftecioğlu yaptı. Köftecioğlu konuşmasında “Şehit kanlarıyla bezenen Anadolu Coğrafyası  büyük Türk milletinin son durağı, son vatanıdır. Şu anda iktidarda olanlar bu coğrafyayı açılım politikaları ile Büyük Ortadoğu Projesi (BOP) ile ekonomik yönden sağlanamayan istikrar ile kirletmekte ve lekelemektedir.”diye konuştu.

 

“Hizmet için yola çıkmış hangi partiden olursa olsun tüm Başkan Adaylarını kutluyorum”

     Köftecioğlu’nun ardından konuşmasını yapan MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker de hükümeti yöneten Ak Parti’ye yüklendi. Şeker “30 Mart’ta sadece Belediye Başkanını değil Türkiye’nin geleceğini de seçeceğiz” diye konuştu. MHP Milletvekili Bahattin  Şeker konuşmasında “Ben hizmet için yola çıkmış; hangi partiden olursa olsun tüm Başkan Adaylarını kutluyorum. Çok söylenecek söz var. Torbamız dolu. O Torbada ayakkabı kutusu var, kasalar var, saatler var, yalılar var, villalar var, gazetelere para veren patronlar var. Bunların hesabını tek tek soracağız. Allah deyip, Kur’an deyip, Namaz kılıp hırsızlık yapanlara bunun hesabını sandıkta soracağız. Demokrasinin gereği sandıktır. Biz bir şehit verdik, tahriklere uğruyoruz. Ama biz sakin olacağız, kavgacı olmayacağız, gürültücü olmayacağız ve bunların hesabını tek tek sandıkta soracağız.” dedi.

 

“Ama ne yapılırsa yapılsın Abbas yolcu”

     Alkışlar arasında Şeker’den sonra kürsüye gelen Meclis Başkan Vekili Meral Akşener Bozüyük’te miting meydanı gibi bir kalabalığa rastladığını söyleyerek siyasi hayatı boyunca hiçbir seçim bürosu açılışında bu kadar bir kalabalık ve miting meydanı havası görmediğini belirtti. Akşener esprilerle süslediği konuşmasını zaman zaman sertleştirdi. Akşener “30 Mart sadece Belediye seçimi değil; şayet Türkiye güllük gülistanlık olsaydı, şayet Türkiye’de bölünme tehlikesi olmasaydı, şayet bu ülkenin Başbakanı Abdullah Öcalan’la görüşen şerefsizdir deyip ondan sonra da görüştüğünü açıklamış olmasaydı, keşke 17 Aralık’ta bir sabah uyandığımızda bir baktık hırsız var; hırsız yakalanmış olmasaydı. Şimdi bunlar için kanun yapılmak isteniyor. Ama ne yapılırsa yapılsın Abbas yolcu. İş hırsızlık üzerinden yürüdüğü zaman bu millet affetmez. Bu ülkede Osmangazi’nin, Ertuğrulgazi’nin, Şeyh Edebali’nin torunları olarak Osmanlı’yı kuran, Türkiye’yi kuran iradenin toprakları üzerindeyiz şu an. Birlik beraberliğimizin bozulmasına, bütünlüğümüzün bozulmasına hayır diyeceksiniz; 30 Mart’ta ona göre oy kullanacaksınız.” diye konuştu.

Eleştirilerini sürdüren ve cebimizdeki paranın şu an üçte birinin gittiğini ifade eden Akşener, Ülkede devalüasyon olduğunu kaydetti. Faiz Lobisinin yine kazandığını söyleyen Akşener “Meğer Başbakanın kendisi faiz lobisiymiş” dedi ve sözlerine şöyle devam etti:

 

“İki kat zenginleşme diye buna denir”

“Ayakkabı kutularından çıkan dolarlara baktığımızda, telefonda kayda alınmış seslere baktığımızda faiz lobisinin başta Başbakan ve Bakanları olduğunu gördük. Dolarları doldurmuşlar; şimdi dolar yükseldi sizlere satacaklar. İki kat zenginleşme diye buna denir. Gözünüzü toprak doyursun diyorum. Utanmadan sahibi benim diyenler var. Sahibi olduğunuz dolarların bir bankanın genel müdürünün evinde ne işi var? İmam Hatip Okullarını hırsızlığa alet etmekten utanmadınız mı? Milletvekili hırsızlık parasını, 4.5 milyon doları geri istiyor. Makedonya’da yapılacak İmam Hatip Lisesi için bağış parası diyor. Ayak üstü yalan var; ayak üstü soygun var; ayak üstü sahtekarlık var; ayak üstü bu ülkenin bekâsı ile oynamak var; Abdullah Öcalan ile görüşmek var, ve bütün bunların sonucunda 30 Mart’ta sorulacak hesap var”şeklinde konuştu.

 

 

“Varlığım Türk varlığına armağan olsun sözünden bir insan niye rahatsız olur?”

     30 Mart’ta kullanılacak oyların helal oylar olduğunu ifade eden TBMM Başkan Vekili ve İçişleri Bakanı Meral Akşener “Bu oylar haram yemişlere, hırsızlık yapanlara vurulacak tokat gibi oylardır.” dedi. Akşener konuşmasının son bölümünde “İktidarda olan arkadaşlar andımızı kaldırdılar. Ne mutlu Türk’üm demekten niye rahatsız oluyorlar? Çünkü ben Türk’üm diyemiyorlar. Andımızın sonundaki varlığım Türk varlığına armağan olsun sözünden bir insan niye rahatsız olur? Meğer öğrendik ki bu arkadaşların varlığı yeşil dolara armağanmış.

Osmanlı’nın, Türkiye’nin kuruluş iradesinin ortaya çıktığı toprakların çocuklarına seslendiğini dile getiren Meral Akşener “Edebali’nin torunları; 30 Mart’ta öyle bir tokat vurun ki yollarını şaşırsınlar.30 Mart’ı sadece yerel seçim gibi görüp oy kullanırsanız, bunu genel seçim gibi değerlendirmezseniz; hemen arkasında Cumhurbaşkanlığı seçimi var. Cumhurbaşkanı olabilmek için Başbakan, Abdullah Öcalan’a veremeyeceği hiçbir şey  bırakmadı. Engin Alan beni takas yapacaksanız ben orada yatarım diyor.”dedi ve sözlerine son verdi.

Dualarla yapılan seçim bürosunun açılışının ardından seçim otobüsüyle tur atarak halkı selamlayan Akşener, Şeker ve MHP Bozüyük Belediye Başkan Adayı Mete Yüksel daha sonra Şeker Petrol tesislerinde hatıra fotoğrafları çektirerek TBMM Başkan vekili ve İçişleri eski Bakanı Meral Akşener’i yolcu ettiler. ERHAN TOKA – CANER ALKAN – CUMALİ ONUR AYDIN

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam
Mobil Sürüme Geç