Bozüyük Müftülüğü tarafından ’’Kitap ve Kültür Fuarı’’ açıldı

Bozüyük Müftülüğü tarafından ’’Kitap ve Kültür Fuarı’’ açıldı

 

Kasımpaşa Merkez Cami bahçesinde düzenlenen açılışa, Kaymakam Oktay Kaya, Garnizon Komutanı Bakım Yüzbaşı Alper Koç, Müftü Burhan Çakır, Bilecik Eğitim Derneği Başkanı Muzaffer Tekelioğlu, kurum amirleri, din görevlileri ve vatandaşlar katıldı. 
     Kur'an-ı Kerim tilavetiyle başlayan programda konuşan Müftü Çakır, camilerin, dini ve milli kültürden ayrı düşünülemeyecek değerlerin başında geldiğini belirterek, ''Camilerimiz mabet olarak görev yapmanın yanında, birer halk üniversitesi olarak da görev yapmaktadır'' dedi. 
     Camilerin, birlik, beraberlik, eşitlik ve alçak gönüllülüğün sergilendiği, her sınıftaki insanların aynı safta omuz omuza, diz dize namaz kıldığı kutsal mekanlar olduğunu ifade eden Çakır, şöyle konuştu: 
     ''2012 yılı Camiler ve Din Görevlileri Haftası'nın ana teması camiler ve engelliler olarak belirlendi. Ülkemizde yaklaşık 9 milyon engelli insanının bulunduğu bir gerçek var. Nice insanlar sağlıklı iken trafik kazası, iş kazası veya bir hastalık sonucu, sağlıksız, felçli, kötürüm, ortopedik, işitme veya görme engelli olabilmektedir. Dinimiz İslam, sosyal ilişkilere büyük önem veren bir dindir. Bu konuda 'sağlıklı ve engelli' diye ayrım yapmaz. Ancak yardıma, ilgiye ve bakıma muhtaç insanlarla ilgilenmeyi teşvik eder. Sevgili Peygamberimiz, bizzat hasta, engelli, özürlü ve muhtaç kimselere sahip çıkmış ve onlara şefkat ve merhamet göstermiştir. Onlara rehberlik etmenin sadaka olduğunu da buyurmuşlardır.'' 
     Çakır'ın konuşmasının ardından Kaymakam Kaya ve protokol üyeleri tarafından fuarının açılışı gerçekleştirildi. 
     Kitap ve Kültür Fuarı'nın 1 hafta süreyle gezilebileceği bildirildi. AA

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam