BOZÜYÜK OSB’DE MESLEKİ EĞİTİM İRTİBAT BÜROSU AÇILDI

BOZÜYÜK OSB’DE MESLEKİ EĞİTİM İRTİBAT BÜROSU AÇILDI

Bozüyük İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Bozüyük Organize Sanayi Bölgesi idari binasında mesleki eğitim merkezi irtibat bürosunu açtı. Müdürlük tarafından yapılan açıklamada; “T.C Milli Eğitim Bakanlığı ile T.C Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı arasında Mesleki ve Teknik eğitim işbirliği protokolü 18.11.2021 tarihinde imzalanmıştır.

İmzalanan bu protokolün amacı, sanayi sektöründe meydana gelen gelişmeler ile eğitim sisteminin eşgüdümünü sağlamak, sanayi sektörünün ihtiyaç duyduğu nitelikli işgücü ihtiyacını karşılayarak istihdama katkıda bulunmaktır.

Bu protokol kapsamında yürütülecek faaliyetler arasında Organize Sanayi Bölgelerine Mesleki Eğitim Merkezi büro kurulması mesleki eğitim programının yaygınlaştırılması eğitim öğretime katılımların arttırılması ve mezun öğrencilerin istihdama katkı sağlaması gibi bir çok faaliyet bulunmaktadır.

Yukarıda bahsedilen faaliyetler kapsamında Bozüyük Organize Sanayi Bölgesi idari binasında mesleki eğitim merkezi irtibat bürosu oluşturulmuştur.

Türkiye genelinde 255 organize Sanayi Bölgesinde oluşturulan irtibat bürolarının açılışı Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın uzaktan katılımı ile eşzamanlı olarak tüm Türkiye’de gerçekleştirilmiş Bozüyük’ deki açılış töreni de İlçe Milli Eğitim Müdürü Mahmut DEMİR, Organize Sanayi Bölgesi Müdür Yardımcısı Ramazan KARABENLİ, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Şinasi KAPLAN ve Meslek Lisesi Müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirilmiştir. Bozüyük Organize Sanayi Bölgesi Müdürlüğü ile Bozüyük Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Müdürlüğü koordinatörlüğünde Bozüyük‘ te hizmet veren tüm fabrikaların teknik eleman ihtiyacı karşılanırken Bozüyüklü gençlere de yeni bir istihdam sahası açılmasına katkıda bulunması dileklerimizle. Açılan irtibat bürosunun ve yapılan protokolün ülkemize milletimize ve ilçemize hayırlara vesile olmasını temenni ediyoruz.”, detaylarına yer verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam