Bozüyük Özel Orhangazi Ortaokulu İNEPO’da Türkiye 2’ncisi

Bozüyük Özel Orhangazi Ortaokulu İNEPO’da Türkiye 2’ncisi

 

İstanbul Fatih Koleji’nin ev sahipliğinde, Fizik, Kimya, Biyoloji, Sağlık ve Enerji olmak üzere 5 ayrı dalda olmak üzere aralarında İstanbul Teknik Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Fatih Üniversitesi, Türkiye Atom Enerjisi Kurumu gibi kuruluşların akademisyenleri ve bilim adamlarından oluşan jüri tarafından T.A.Y projesigümüş madalyaile ödüllendirildi.  
Yarışmada, projelerini takdim eden ve Türkiye 2.si olarak gümüş madalya alan Özel Orhangazi Koleji öğrencilerinden Batuhan Demiral ve Sungur Taha Okur“Böyle güzel ödül aldığımız için çok mutluyuz. Uzun bir çalışmanın sonucunda hazırlayıp sunduğumuz projemiz, T.A.Y ( Trafik Acil Yardım)  adını taşıyor. Projenin amacı, trafik kazalarında acil yardımı en hızlı ve donanımlı şekilde gerçekleştirmek. Ülkemizde artan trafik yoğunluğu ile birlikte kazalarda can kaybına neden oluyor. Kaza yerine polis, ambulans veya itfaiyenin ayrı ayrı ulaşması ve müdahalesi trafik yoğunluğundan dolayı gecikiyor. Biz buna çözüm olarak Trafik Acil Yardım Projesini hazırladık. Projemizin hayata geçmesi halinde gerçekleşen trafik kazasında tek numara aranacak. Projemizde ekip 3-4 kişiden oluşacak. Bu ekip hem polisin, hem itfaiyenin, hem de ambulansın görevini yapacak. Bu görevleri yapabilmesi için bir eğitim yeri açılacak.”
Özel Orhangazi Koleji Müdürü Mahmut Göçmende,“Proje ile kazalarda ölüm oranının azalmasının yanında; çevre sağlığı korunmuş olacak, zaman kaybı azalacak ve enerji kaybı en az seviyeye inecektir.” dedi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam