Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası’ndan iftar
admin • 5 Ağustos 2013 15:03:44 
Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası’ndan iftar

Özel bir dinlenme tesisinde düzenlenen programa, Kamu İktisadi Teşebbüsleri (KİT) Komisyonu Başkanı ve AK Parti Bilecik Milletvekili Fahrettin Poyraz, MHP Bilecik Milletvekili Bahattin Şeker, Bozüyük Belediye Başkan Vekili Fatih Bakıcı, İlçe Emniyet Müdürü Ümit Okumuş, Bozüyük TSO Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Levent ve Meclis Başkanı Mehmet Doğan Tunç, siyasi parti ilçe başkanları, iş adamları, oda üyeleri ve davetliler katıldı.

İftarda konuşan milletvekilleri Poyraz ve Şeker, Bozüyük TSO'nun yeni yönetim kuruluna çalışmalarında başarılar diledi.

Levent ise Bozüyük'ün 60 bin merkez nüfuslu bir sanayi kenti olduğunu ve ulaşım güzergahları üzerinde lojistik anlamda stratejik bir noktada yer aldığını söyledi.

Kentin, her geçen gün mevcut ve yeni yatırımcılar için bir cazibe merkezi olmaya devam ettiğini belirten Levent, şöyle konuştu:

"Bozüyük, bugün irili ufaklı 50 sanayi kuruluşu, yaklaşık 35 ihracatçı firmasıyla bölgesinde 500 milyon dolarlık bir ihracat potansiyeline sahip. Kentimiz, halen devam eden Eskişehir-İstanbul Yüksek Hızlı Tren hattının 29 Ekim 2013 yılında hizmete girmesi ve 2014 mart ayında tamamlanması planlanan ve halen devam eden lojistik merkez projesi ile de bölgemiz cazibesini daha da arttıracaktır. Sanayi kenti olarak anılan bölgemizde, bacasız sanayi olarak adlandırılan üniversite ve fakülte yatırımlarını çok önemsiyoruz ve bu konuda yol alınması için oda olarak her türlü desteği vermeye hazırız."

Odanın meclis başkanı Tunç da odanın kuruluşundan bu yana üyelerine verdiği hizmetlerin yanında Bozüyük'te ve bölgede sosyal sorumluluk anlayışıyla çeşitli faaliyetlere katıldığını ve desteklediğini söyledi. AA

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x