BOZÜYÜK TSO BAŞKANI ESEL İSYAN ETTİ
admin • 27 Temmuz 2011 19:51:42 
BOZÜYÜK TSO BAŞKANI ESEL İSYAN ETTİ

 

“Bilecik ve ilçeleri ile birlikte bölgenin bir fotoğrafının çekildiği ve detayları ile değerlendirileceği bu toplantının başında sizlere kısaca ilçemiz Bozüyük’ten bahsederek konuşmama başlamak istiyorum.
Bozüyük 1970’li yılların ortalarında devlet tarafından çıkartılan özel teşvikler sayesinde bölge dışından gelen büyük ölçekli yatırımlara ev sahipliği yapmaya başlamıştır. Bu anlamda ilçemiz Bozüyük 57000 merkez nüfusa sahip bir sanayi şehridir.
Bozüyük, İstanbul, Ankara ve Bursa gibi büyük şehirleri birbirine bağlayan karayolu ve demiryollarının kesişme ve kavşak noktaları üzerinde kurulmuştur.
Bugün Bozüyük irili ufaklı yaklaşık 50 sanayi kuruluşunun faaliyet gösterdiği büyük bir sanayi kenti durumunu almıştır.
Üretim konusuna göre bir sınıflandırmaya gidilecek olursa ağırlık seramik karo vitrifiye türü üretim yapan tesislerin elinde bulunmaktadır. Her ne kadar ağırlıklı sektör seramik, vitrifiye ve seramik yan sanayi olarak görülse de bugün ilçemizde bisküvi, sünger, radyatör, kombi, şofben, klima, muhtelif kablo, iplik, cam bardak, alabalık, yumurta, alçı ve blok, sıhhi tesisat ve armatür imalatı gibi çok geniş bir üretim yelpazesi mevcuttur.
Bölgemizden ziyade ülke genelini ilgilendiren bir konu olmasına rağmen özellikle kamu ihalelerini kazanan firmalarımız ihaleyi kazandıktan sonra şirket adına verilmiş iflas kararı yoktur, şirket hisselerine şerh konulmamıştır, şirketin vergi borcu yoktur, şirket kamu ihalelerine girmekten men edilmemiştir, ssk, bağkur vb. borcu yoktur gibi talepler ile karşı karşıya kalmaktadır.
Dikkat edilirse bu uygulamada kamu kurumlarından temin edilecek evrak ve belgeler yine kamu kurumlarına ibraz edilmektedir.
Bu şekilde yürüyen bürokratik döngünün bir an önce önüne geçilerek e-devlet kapsamında bu bilgi akışının sağlanmasını ve gereksiz kırtasiye ve bürokrasinin önüne geçilmesini talep ediyoruz.”
 
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x