BOZÜYÜK TSO BAŞKANI LEVENT: “HEDEFİMİZ 120 BİN”

BOZÜYÜK TSO BAŞKANI LEVENT: “HEDEFİMİZ 120 BİN”

Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Levent Business Channel Türk Tv kanalından Ümit Zileli’nin hazırlayıp sunmuş olduğu “Söz Sizde” isimli programa konuk oldu.

Ümit ZİLELİ ile “SÖZ SİZDE” programının TV üzerinden yayını BUSINEES tv de önümüzdeki günlerde yayınlanacak olup Başkan Buğra Levent’in ZİLELİ ile yaptığı programdaki değerlendirmeleri aşağıda verilmiştir.

Başkanım, sizi kısaca tanıyabilir miyiz? 
İsmim Buğra LEVENT ,
1973 doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi Bozüyük İlçesinde tamamladım. 1997 yılında Kocaeli Üniversitesi Mühendislik Fakültesinden Elektrik Mühendisi olarak mezun oldum. 
Evliyim iki çocuğumuz var. Eşim de aynı zamanda Bozüyük Genç Girişimciler Kurulu Üyelerinden olup Bayan Kuaför ve Güzellik salonu işletmeciliği yapıyor.

Mezuniyetimi takiben Babam ve Abim ile birlikte Aile Şirketimizde iş hayatına başladım. 
Halen LEVENT KARDEŞLER ELEKTRİK MÜHENDİSLİK İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ ortağı ve yöneticisi olarak iş hayatıma devam ediyorum. 
Çeşitli Sivil Toplum Kuruluşlarında ve Sportif faaliyetler içerisinde etkin görev almaktan keyif alıyorum. 

 

BOZÜYÜK TİCARET VE SANAYİ ODASI

Bu arada kısaca odamızdan bahsetmek isterim.

Bozüyük TSO 1994 yılında 350 sanayici ve iş adamının girişimleri ile kuruluyor.

49 Kişilik Meslek Komite Üyelerimiz 20 Kişilik Oda Meclisimiz ve 7 Kişilik Yönetim Kurulumuz ile Odamızın işlerini koordine edip yürütüyoruz.

Odamızda halen Gıda, Tekstil Giyim, Nakliye, İnşaat Malzemeleri, Bankacılık ve Sigortacılık, Taahhüt, İmalat, Mobilya ve Otomotiv olmak üzere 9 farklı meslek grubunda yaklaşık 800’ü aktif, 150’si askıda olmak üzere toplam 950 üyemize hizmet vermeye devam ediyoruz.

2009 yılında ISO 9001 2000 Kalite Yönetim Sistemine geçen Odamızda Misyonumuzu Bölgemizdeki İş İmkanlarının geliştirilmesi ve üyelerimiz ile bu anlamda ortak çalışmalar yapmak olarak belirlemiş bulunuyoruz.

GELECEK PLANLARIMIZ..
Hükümet programı olarak belirlenen 2023 vizyonu içerisinde..,

Bozüyük’ümüzü 2023 yılında 120.000 nüfuslu..,

Ekonomik ve sosyal altyapısı oturmuş ve büyümeye yönelik planları yapılmış,

Sanayi üretimi yanı sıra bacasız sanayi olarak üniversite altyapısını daha da geliştirmiş ,

Coğrafi konum olarak büyük ekonomilerin kesişme noktasında bulunan bölgemizde tamamlanacak Lojistik Merkez yatırımı ile mevcut sanayicilerimize ve yeni yatırımcılarımıza büyük nakliye, zaman ve maliyet avantajlarının sağlanacağı…,

FAALİYETLERİMİZ

Yeni dönemde bayrak yarışı olarak gördüğümüz odamız hizmetlerini daha da geliştirerek devam ettiriyoruz.

Odamızın yeni hizmet binasının inşaatı halen devam ediyor altı ay gibi bir süre içerisinde de tamamlamayı planlıyoruz.

Oda üyelerimize hizmet olarak verdiğimiz eğitim , fuar vb. Çalışmaların yanı sıra bu anlamda dış seyahatlere de önem veriyoruz .

2014 yılında Dubai İnşaat ve İnşaat Malzemeleri,

2015 yılında Almanya Stuttgart İnşaat ve Gıda Maddeleri olmak üzere yakın zamanda üyelerimizi iki yurtdışı organizasyonda buluşturmuş olduk.

Bu çalışmalarımız daha farklı coğrafyalarda daha farklı sektörlerde daha da genişleterek devam edeceğiz.

Yurt içi ve dışı fuarların yanı sıra KOSGEB destekli girişimcilik eğitim programlarımıza devam ediyoruz.

Az önce kısaca bahsettiğim organize sanayi bölgemiz içerisinde ya da alternatif bir alanda küçük ve orta ölçekli işletmelerimiz için de yeni yatırım alanları açılması konusunda ön çalışmalarımıza başlamış bulunuyoruz.

Bu konuda Bozüyük Belediye Başkanımızın da desteklerini alıyoruz. Bu destek bizi daha da motive ediyor.

Üyelerimizin kalifiye eleman ihtiyaçlarının karşılanması amacı ile TOBB girişimleri ile oluşturulan UMEM Uzmanlaşmış Mesleki Eğitim Merkezleri Programları ile İş Kur Odamız ve Üyelerimiz işbirliğinde eğitim çalışmalarına da destek olmaya devam ediyoruz.

Yine sanayi kenti olarak anılan bölgemizde sanayiye kalifiye eleman yetiştirecek Bozüyük Şeyh Edebali Üniversitesi Uygulamalı Bilimler Yüksekokulunun da geçtiğimiz Ekim ayı içinde açılışı yapılmış bulunuyor.

Yakın zamana kadar çok daha mütevazi koşullarda 250-350 kadar sayıda sınırlı öğrenciye eğitim verilen ilçemizde bu okulumuz ile yaklaşık 2000 öğrencimize eğitim imkanı yaratılmış oluyor.


Bölge kalkınma Ajansımız Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı BEBKA ve yine bölgemizde çalışmalarını sürdüren ve bu anlamda ülke genelinde Kümelenme konusunda örnek alınan EBK Eskişehir Bilecik Kütahya Seramik İş Kümesi ile paydaş olarak ortak çalışma ve projelerde ortak çalışmalar yapıyoruz.

Odamız aynı zamanda Sosyal Sorumluluk Prensibi ile bölgemizde yardıma muhtaç aile ve öğrencilere her yıl TOBB desteği ile sağlanan nakit karşılığında ihtiyaç sahiplerinin gıda, giyim, kırtasiye gibi ihtiyaçlarına da destek vermektedir.

 

Bu yıl içinde bu anlamda …..ailemize gıda yardımı yine 1111 öğrencimize de kışlık bot yardımı çalışmalarımızı tamamlamış bulunuyoruz.

 

 

Ekonomik krizler karşısında alternatif üretim imkanlarına sahip,

İnsana ve çevreye saygılı,

Dengeli büyüyen bir kent olarak hedefliyoruz. 
Bu konuda gerek il, 
Gerekse de ilçe bazında..,

Valilik..,
Yerel yönetimlerimiz..,
Ve Sivil Toplum kuruluşları nezdinde..,
Hep birlikte hareket etmeyi ve çalışmayı ilke olarak benimsemiş bulunuyoruz.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam