• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BOZÜYÜK TSO GİRİŞİMCİLİK KURSLARI DEVAM EDİYOR

BOZÜYÜK TSO GİRİŞİMCİLİK KURSLARI DEVAM EDİYOR

Oda organizasyonu ve mali desteği ile  yürütülen  Girişimcilik Kursları Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası Konferans Salonunda başladı. 4 gün ve 30 saat süren girişicilik kursu hakkında açıklama yapan Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Levent şu ifadelere yer verdi:

“Günümüzde tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de en büyük ekonomik sorunların başında yeni iş alanlarının yaratılması ekonominin büyütülmesi ve istihdam imkanlarının arttırılması gerekiyor.

Bu sebeple bizler de oda olarak ekonomik gelişime katkı yeni iş imkanlarının yaratılması ve iş fikri olan insanlarımızın bu fikirlerini hayata geçirebilmeleri konusunda onlara destek olmaya çalışıyoruz.

Bu çabamızın ilk adımında da bugün ilk dersini alacağınız girişimcilik eğitimi yatıyor.

Bu eğitimi tamamladıktan sonra KOSGEB e sunacağınız projeler ile iş fikirlerinizi hayata geçirme imkanı bulabileceksiniz.

Bugüne kadar oda olarak 14 girişimcilik kursu açtık. Bu sınıfımız ile 15. Kursumuzu gerçekleştirmiş olacağız.

“Bu kurslarımız sonrasında 420 kişi sertifika sahibi oldular”

Bunların içerisinden yaklaşık 15 işletme KOSGEB desteklerinden faydalanarak işyerlerini açtılar ve şu anda da bu işletmelerde toplamda 50 kişi civarında istihdam imkanı yaratılmış bulunuyor.

Bizim en büyük gururumuz ve mutluluk kaynağımız bu yeni açılan işletmeler ve bu işletmelerde iş yapan insanlarımız oluyor.

Odamıza gelen yoğun başvurular sonucunda muhtemelen bu sınıf sonrasında yeni bir girişimcilik sınıfı daha açmayı planlıyoruz.

KOSGEB destek detaylarını sayın hocam sizlerle paylaşacak. Ben kısaca bu program sonrası toplam hibe karşılıksız 50.000 TL destek alacağınızı ve işletmenizi kurduktan sonra da sıfır faiz ile ilk iki yılı ödemesiz toplam 100.000 TL sına kadar kredi desteği alacağınızı paylaşmak isterim.

Şimdiden katılımlarınız için çok teşekkür ediyor iş fikirlerinizi bir an önce hayata geçirebilmeniz dileklerim ile sizlere şahsım ve yönetim kurulum adına başarılar diliyorum.”

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam