BOZÜYÜK TSO’DAN BAKAN ALBAYRAK’A ARZ DOSYASI

BOZÜYÜK TSO’DAN BAKAN ALBAYRAK’A ARZ DOSYASI

Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Berat Albayrak , TOBB 72. Genel Kurulu, Genel Kurul Delegeleri ödül törenine katıldı. Burada Yönetim Kurulu Başkanı Buğra Levent ile görüşen Bakan Berat Albayrak, Bozüyük TSO Başkan’ı Buğra Levent’den bölgemizde yaşanan elektrik projeleri kabul ve onaylarında yaşanan sorunlar hakkında bilgi aldı.

Başkan Levent, Enerji Bakanı Albayrak ile görüşmesi sırasında “Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası’nın sektörle ilgili üyelerinin ve genel anlamda da Türkiye genelinde de elektrik enerjilerini kendi trafolarından karşılayan, trafolu müşterilerin OG proje onayı ve kabulleri ile ilgili dağıtım şirketlerinden yetkilerin alınıp TEDAŞ’a verilmesi proje ve kabul işlerinin sürecinin uzaması ciddi sıkıntıları beraberinde getirmektedir.” dedi.

Bozüyük Ticaret ve Sanayi Odası adına Başkan Buğra Levent tarafından bizzat kaleme alınan ve Enerji Bakanı Albayrak’a takdim edilen arz dosyasında ise şu açıklamalara yer verildi:

“Sanayicinin önünü açmak ve işleri kolay kılmak için her türlü reformu yapan hükümetimizin bu konuya hassasiyet göstereceğine inancımız tamdır.

Önceden Bilecik İlinde ve 7 İlçesinde 8 Elektrik Mühendisi ile hizmet veren OEDAŞ dağıtım şirketindeki 7-10 günlük programlar ve proje onay kabul işlemleri bile sanayiciye uzun gelirken, Eskişehir, Afyon, Uşak, Kütahya, Bilecik (5 İl ve 60’a yakın ilçenin) trafo proje onay ve kabulünün Eskişehir TEDAŞ da 3 Mühendis arkadaş tarafından kısa sürede çözülmesi zaten beklenemez. Zira şuan Eskişehir’de kabul bekleyen 60-70 dosya bulunmaktadır.

Proje onay ve kabul işlemlerinin yine eskiden olduğu gibi dağıtım şirketlerine ve OSB’lere dönmesinin işleri kolay kılacağı; sanayici ve tarımla uğraşan trafolu OG müşterilerinin bu sıkıntılarının giderileceği görüşünde olduğumuzu belirtmek isterim.”

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam