• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BOZÜYÜK YANGIN SAHASINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

BOZÜYÜK YANGIN SAHASINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR

Kütahya’nın Domaniç İlçesinde 10 Eylül’de çıkan ve şiddetli rüzgarın etkisiyle Orman Bölge Müdürlüğü ve Bilecik Orman İşletme Müdürlüğü, Bozüyük Orman İşletme Şefliği ormanlarına sirayet eden yangında zarar gören 220 hektarlık alanda üretim çalışmaları olumsuz hava şartlarına rağmen hızla devam ediyor.
Bozüyük’te meydana gelen yangın sonrası enkaz temizleme faaliyetleri, sürütme yolları ve üst yapı çalışmaları yapılarak üretim işlerine başlanıldığı ve aralıksız devam ettiği belirtildi. Yaklaşık 43.000 m3 yanık ağacın üretimi devam etmekte olup, şu ana kadar 16.000 m3 üretim yapılarak 6.000 m3’ü depoya getirildiği öğrenildi. Bu yıl sonuna kadar üretimin büyük bir kısmının tamamlanması planlandığı söylenirken kalan üretimde 2018 yılı ilk bahar aylarında bitirilerek, zarar gören 220 hektarlık sahada yaklaşık olarak 170 hektar alanda toplam 750 kg karaçam tohumu, 50 hektar alanda ise 70 kg sarıçam tohumu ekimi yapılacağı ifade edildi.
Ayrıca sarıçam sahasında 20.000 adet 2+0 toplu sarıçam fidan dikimi de  yapılarak sahanın tamamen ağaçlandırılması planlandığı söylendi.
Yöre Halkını üzüntüye boğan bu orman yangının izlerini silerek, zarar gören ormanın yeşil örtüye büründürüleceği müjdesi verildi.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam