Bozüyük Zabıtasından Bayram Denetimleri

Bozüyük Zabıtasından Bayram Denetimleri

 

 
Bozüyük Belediyesi Zabıta Müdürlüğü bünyesinde oluşturulan 4 kişilik denetleme ekibi, pasta, tatlı, baklava ve unlu mamul imalathaneleri gibi yiyecek imalatı yapan işyerlerinin hijyen kurallarına uyup uymadığına bakarak işyerlerinin sağlık karnelerini, işyeri açma ruhsatlarını ve tatil ruhsatlarını incelediler. Yapılan üretimlerin hijyen kurallarına uygun olup olmadığı konusuna büyük bir hassasiyet gösteren denetleme ekibi, özellikle işyerlerinin genel temizliğinden üretimde kullanılan materyallere ve üretimi yapan ustaların kılık-kıyafet ve el temizliğine kadar kontrol ettiler.
 
Çalışanların iş önlüğü kullanıp kullanmadıklarına, üretim malzemelerinin tazeliğine, kullanılan yağlara ve son kullanma tarihlerine bakılan denetimlerde uygun şartlarda üretim yapan imalathanelere teşekkür edildi. Bazı eksiklerin görüldüğü imalathaneler eksikliklerini gidermeleri konusunda uyarılırken hijyen kurallarına uymadığı görülen bir işyerine de 169 TL para cezası kesildi.
 
Vatandaşların hijyen kurallarına uygun tatlı ve gıda maddeleri tüketebilmesi için yaptıkları denetimlere devam edeceklerini belirten yetkililer, işyeri sahiplerinin bu konulara önem vermesi gerektiğini söylediler.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam