BOZÜYÜK’TE BERBER VE KUAFÖRLER YENİDEN HİZMET VERMEYE HAZIR

BOZÜYÜK’TE BERBER VE KUAFÖRLER YENİDEN HİZMET VERMEYE HAZIR

Bozüyük’te 11 Mayıs itibari ile faaliyete geçen berber, kuaför ve güzellik salonları Bozüyük Zabıta Ekipleri ve Emniyet mensupları tarafından uymaları gereken kurallar anlatılarak, ilgili duyurular görünür alanlara asıldı. Ayrıca bu sektörlerde hizmet veren yaklaşık 95 iş yeri ilaçlanarak dezenfekte edildi.

Çalışmalar hakkında bilgi veren Bozüyük Belediye Başkanı Mehmet Talat Bakkalcıoğlu, “Yaklaşık olarak 1.5 aydır kapalı olan berber ve kuaför salonlarının Pazartesi günü açılacak olması nedeni ile ekiplerimiz bu işyerlerimizi tek tek ziyaret ederek vatandaşlarımızın sağlıklı bir şekilde hizmet alabilmeleri için belirlediğimiz kuralları bildirdi ve bu kuralların yazılı olarak yer aldığı duyuru levhalarını işyerlerinin kolayca görülebilir alanlarına astı. Ayrıca bu tür işletmelerimizin hepsinde ilaçlama ve dezenfekte işlemleri yapıldı. Önümüzdeki süreçte  hem esnaflarımızdan hem de vatandaşlarımızdan hem kendi sağlıkları hem de halk sağlığı için belirlenen bu kurallara uymalarını istiyoruz. Bu zor günleri hep birlikte aşacağız” dedi.
Korona virüs tedbirleri kapsamında Mart ayının ikinci yarısında İçişleri Bakanlığı’nın genelgesi ile kapatılan berber, kuaför ve güzellik merkezleri 11 Mayıs Pazartesi günü itibariyle 09.00-21.00 saatleri arasında tekrar hizmet vermeye başladı.

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam