BOZÜYÜK’TE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

BOZÜYÜK’TE DEZENFEKTE ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Küresel salgınla mücadelede yoğun mesai harcayan  Bozüyük Belediyesi  ekipleri hastalığın yayılma riskinin fazla olduğu ortak kullanım alanlarında dezenfekte çalışmalarını büyük bir titizlikle sürdürüyor.

DOLMUŞLAR DÜZENLİ OLARAK DEZENFEKTE EDİLİYOR      

Belediye ekipleri; salgının ülkemizde görüldüğü ilk günden itibaren halk sağlığını koruyucu tedbirleri özenle uygularken ilçemiz genelindeki dezenfekte ve hijyen çalışmalarına da aralıksız olarak devam ediyor.  İlçe içerisi ulaşımda vatandaşların yoğun olarak kullandığı dolmuşlardaki dezenfekte çalışmaları da büyük bir özenle ve düzenli olarak yürütülüyor.

Dezenfekte çalışmalarında Sağlık Bakanlığı’ndan onaylı, insan sağlığına zarar vermeyen özel solüsyonlar kullanılıyor.

CAMİLER DEZENFEKTE EDİLDİ

Bozüyük’te Cuma namazı kılınması için belirlenen camiler belediye ekipleri tarafından dezenfekte edilerek Cuma namazına hazır hale getirildi.

Küresel salgın tedbirleri kapsamında Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından cami ve mescitler geçici bir süreliğine kapatılmış ve normalleşme süreci kapsamında da İçişleri Bakanlığının genelgesi ile camiler yeniden ibadete açılmıştı.

Belirli kurallar dahilinde ve belirlenen camilerde kılınacak olan Cuma namazı için vatandaşlara hijyenik bir ortam sağlamak amacı ile Bozüyük Belediyesi ekipleri tarafından camilerde dezenfekte çalışması yapıldı.

Küresel salgınla mücadelede önemli bir koşul olan dezenfekte çalışması, geçtiğimiz haftada da yapılmış ve cami cemaatlerine hijyenik bir namaz ortamı sağlanmıştı.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam