• DOLAR
  • EURO
  • ALTIN
  • BIST
BOZÜYÜK’TE KÖPEK KATLİAMI

BOZÜYÜK’TE KÖPEK KATLİAMI

Bozüyük’te 3 adet sokak köpeğinin Bozüyük Belediyesi köpek toplama ekipleri tarafından Belediye Hayvan Barınağına götürülmesinin ertesi günü dağlık bir alanda bulunması Bozüyük’te şok etkisi yarattı.
 
Geçtiğimiz Cuma günü Bozüyük’te iki kişi, Bozüyük Belediyesi’ne başvurarak üç adet köpeğin Bozüyük Belediyesi Hayvan Barınağına götürülmesi talep edildi. Bu talebe olumlu cevap veren belediye çalışanları köpekleri yakalayarak araca koydular ve Belediye Hayvan Barınağına götüreceklerini söyleyerek oradan ayrıldılar. Ertesi gün (Cumartesi) köpeklerin barınağa götürülmesi için başvuruda bulunan Bozüyüklü vatandaşlar, köpeklerin akıbetini öğrenmek için barınağa gittiklerinde görevlilerin köpekler içeride olduğu söylemlerine inanmayarak görmek istediklerinde görevlilerin ağız değiştirdiğini ve köpeklerin orada olmadığını gördüler. Pazar günü, acı gerçek ise şans eseri ortaya çıktı.
 
 
Bozüyüklü iki vatandaşa ismini bilmedikleri bir vatandaştan email yoluyla köpeklerin Camili yayla köyü ormanlık arazisinde köpeklerin yakından silahla vurulmuş olabileceği iddiası ve fotoğrafı geldi. Bunun üzerine Bozüyüklü vatandaşlar, köpeklerin barınaktan çıkmasında ve öldürülmesinde sorumlu olduğunu düşündükleri Belediye çalışanları hakkında suç duyurusunda bulundular. Öte yandan Bozüyük Belediyesinden yapılan konu hakkındaki açıklamada ise; “Hayvan severler tarafından yapılan ziyaret sonrası, hafta sonu ölü olarak bulunan köpeklerle alakalı istişare toplantısı yapıldığı, bu konu hakkında Belediye Başkanı Fatih Bakıcı’nın üzerine düşen ne varsa yerine getireceğini ifade ettiği ve karşılıklı görüşler bildirilerek hayvan severler tarafından dilekçe alındığı” bildirildi.
 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam