Bozüyük’te “Ömer Döngeloğlu ile Nebevi Sohbet” konferansı
admin • 18 Nisan 2013 18:43:35 
Bozüyük’te “Ömer Döngeloğlu ile Nebevi Sohbet” konferansı

 

     Döngeloğlu, Kutlu Doğum Haftası dolayısıyla Bozüyük Belediyesi ve ilçe müftülüğünün ortaklaşa, bir otelde düzenlenen "Ömer Döngeloğlu ile Nebevi Sohbet" konferansında yaptığı konuşmada, "Allah Resulü'nün hayatı, ömrümüze ömür katsın diye yaşamış bir Peygamber. Hayatı, hayatımıza hayat versin diye yaşamış Hazreti Muhammed Mustafa. Bir ömür ki, doğduğu günden son nefesine kadar dertlerle dolu" diye konuştu. 
     Peygamberimizin her anının, insanlar için ibretlerle dolu olduğunu belirten Döngeloğlu, şöyle konuştu: 
     "Biz Peygamberimiz'i iki şekilde tanıdık. Allah bize O'nu tanıtırken, O'na inanmamızı isterken, 'O'na güvenin' derken, bizi İslam'a çağırırken, Allah kendini bir yönüyle, kulunu iki yönüyle tanıttı. Rabbimiz, kendini ilah olarak tanıttı. Yüce Rabbimiz, Peygamberimiz'den bahsederken bir insan Muhammed'den bahseder bir de Resul Muhammed'den bahseder. Peygamber Efendimiz bir insandır, iki peygamberdir." 
     "Ali gibi çocuklarınız olsun istiyorsanız, sokakta kalmış yetim Muhammedleri bulmalısınız, yetim çocuklara el uzatmalısınız" diyen Döngeloğlu, "Sahipsiz, yardıma muhtaç çocuklarını uyuşturucu tüccarlarının, silah kaçakçılarının, cinayet şebekelerine yem etmeden kurtarırsanız bir çocuğu, Allah da senin evine bir Ali bırakır korkma. Allah da sana Ali gibi çocuklar verir" ifadelerini kullandı. 
     İlçe Müftüsü Burhan Çakır da Kutlu Doğum Haftası'nın, sadece Türkiye'de değil, artık tüm dünyada ilgi ve sevgiyle kutlandığını belirterek, "Günümüzde sürekli ezilen, horlanan sevgi ve şefkatin kalmadığı toplumumuz, Hazreti Peygamberimiz'i anarak daha huzurlu bir toplum haline gelecektir" dedi. 
     Kaymakam Oktay Kaya, Belediye Başkan Vekili Fatih Bakıcı, İlçe Emniyet Müdürü Ümit Okumuş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Hanifi Başıbüyük, AK Parti İlçe Başkanı Nizamettin Çam, din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı. AA

 

 

guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x