Bozüyük’te “Yerel mucitler” Sergisi Açıldı

Bozüyük’te “Yerel mucitler” Sergisi Açıldı

Bozüyük Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi'nde, Girişimcilik Kulübü ve Bilecik Genç Girişimciler Kurulu iş birliğiyle hazırlanan serginin açılışına, Garnizon Komutanı Bakım Binbaşı Alper Koç, Bilecik Bilim, Sanayi ve Ticaret Müdürü Bayram Kaya, Türk Patent Enstitüsü Uzman Yardımcısı Emre Öcalan, Bozüyük Belediye Başkan Yardımcıları Oğuz Sertler ve Mustafa Yürükçü, İlçe Jandarma Komutanı Jandarma Yüzbaşı Süleyman Can, Bozüyük TSO Başkanı Buğra Levent, Bilecik Genç Girişimciler Kurulu Başkanı Fikret Karaçalı ve Bilecikli patent ve faydalı model sahibi girişimciler ile öğrenciler katıldı.

Levent, burada yaptığı konuşmada, Bilecik'in, kapsadığı alan olarak küçük, ekonomik potansiyeli ve coğrafi konumu itibariyle de dikkat çeken il olduğunu belirterek, "Bu coğrafyada onlarca firmanın kendilerine ait patent ve faydalı modellerinin bulunması bizler için gurur verici. Belki gelişmiş ülkelere göre rakamsal olarak sembolik kalan patent ve faydalı model uygulamalarımız bu ve benzeri etkinlikler ile tanıtılıyor. Özellikle de genç öğrenci arkadaşlarımız üzerinde bir farkındalık yaratılıyor" dedi.

Karaçalı da girişimciliğin 2009 yılında TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu önderliğinde kurulan kadın ve genç girişimciler kurullarının oluşturulmasıyla başka bir boyut kazandığını söyledi.

Okul Müdürü Metin Erdik ise girişimcilik ruhu taşımayan toplumların geri kalmasının kaçınılmaz olduğunu ifade etti.

Konuşmaların ardından serginin açılışı gerçekleştirildi. AA

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam