BŞEÜ AR-GE PROJE PAZARI’NA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

BŞEÜ AR-GE PROJE PAZARI’NA EV SAHİPLİĞİ YAPACAK

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi 22 Şubat Cuma günü Üniversite-Sanayi İşbirliğine Dayalı Ar-Ge Proje Pazarı’na ev sahipliği yapacak. Akademisyenlerin projelerini sanayicilerle buluşturacak Proje Pazarı’nın açılış törenine Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede de katılacak. Aralarında Avrupa Birliği ve TÜBİTAK destekli projelerin de yer alacağı Proje Pazarı’nda, Türkiye’de farklı disiplinlerde faaliyet gösteren Ar-Ge merkezlerinin ve sanayi kuruluşlarının temsilcileri bir araya gelecek.

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, bu yıl ilk kez gerçekleştirecekleri Ar-Ge Proje Pazarı kapsamında üniversite ile sanayi işbirliği için ortak bir platform oluşturmayı ve sürdürülebilir proje işbirlikleri sağlamayı amaçladıklarını söyledi. Rektör Taş, sanayi temsilcileri ile akademisyenleri bir araya getirerek görüş alışverişi yapmalarına fırsat tanıyacak Proje Pazarı’nın ülke sanayisinin gelişimine katkı sağlayan bir etkinlik olmasını diledi.

Saat 10.00’da proje Pazarı Poster Sergi Alanı’nın gezilmesiyle başlayacak program, 11.00’de İktisadi ve idari Bilimler Fakültesi Konferans Salonu’nda gerçekleşecek açılış töreni ile devam edecek. Günün ilk konuşmaları saat 12.30’da ATAP A.Ş. Genel Müdürü A. İhsan Karamanlı ile ICI Teknoloji Firması Kurucusu, Ar-Ge Yöneticisi, sanayici ve melek yatırımcı Kenan Işık tarafından gerçekleştirilecek. Sanayi ve Teknoloji Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede ile OSB Yönetim Kurulu Başkanları ve OSB Müdürlerinin bir toplantı gerçekleştireceği etkinlik kapsamında; saat 14.00’te Banuçiçek Güngördü tarafından BEBKA Girişimcilik Faaliyetleri ve Destekleri ve saat 15.00’te Mustafa Razbonyalı ve Kürşat Köse tarafından KOSGEB Girişimcilik ve Ar-Ge Destekleri konulu iki konferans verilecek. Prof. Dr. Hüseyin Çimenoğlu ve Prof. Dr. Ahmet Çabuk’un da birer konferans vereceği etkinlik, saat 15.45’te Türk Patent ve Marka Kurumu yetkilisi Dr. İbrahim Yaşar’ın sunumuyla devam edecek. Etkinlik saat 16.30’da başlayacak ARİNKOM Fikri Sinai Haklar Koordinatörü Özlem Tigin’in sunumuyla sona erecek.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam