BŞEÜ FİNAL VE BÜTÜNLEME SINAVLARI İÇİN TARİH VERDİ

BŞEÜ FİNAL VE BÜTÜNLEME SINAVLARI İÇİN TARİH VERDİ

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi (BŞEÜ),  2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında Final ve Dönem Sonu Uygulaması Sınavları ile Bütünleme Sınavlarının uzaktan öğretim yoluyla yapılacağını açıkladı.

BŞEÜ’den yapılan açıklamada 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılında Final ve Dönem Sonu Uygulaması Sınavlarının 08-20 Haziran  tarihleri arasında uzaktan öğretim ile yapılacağı. Bütünleme Sınavlarının da 22 Haziran – 06 Temmuz tarihleri arasında aynı usul ile yapılacağı açıklandı.

“24 Saat Süreli Evden Açık Kaynaklı Çevrimiçi Sınav”

BŞEÜ’den yapılan açıklamaya göre 2019-2020 Eğitim Öğretim Yılı Bahar Yarıyılıyla sınırlı kalmak koşuluyla Final, Bütünleme ve Dönem Sonu Uygulaması sınavları yerine “24 Saat Süreli Evden Açık Kaynaklı Çevrimiçi Sınav” yapılacağı açıklandı.

“24 Saat Süreli Evden Açık Kaynaklı Çevrimiçi Sınav” yapılacak olan sınavlar için belirlenen kurallar ise şu şekilde;

  1. Final, Dönem Sonu Uygulaması ve Bütünleme Sınavları “24 Saat Süreli Evden Açık Kaynaklı Çevrimiçi Sınav” yapılacaktır.
  2. Final, Dönem Sonu Uygulaması ve Bütünleme Sınavı yerine uzaktan öğretim yoluyla uygulanacak sınavlar dersin öğretim elemanının talebine bağlı olarak çevrimiçi ödev, araştırma, proje ve yoruma dayalı açık sorulardan oluşacaktır.
  3. Öğrenciye her bir dersin sınav dokümanını uzaktan öğretim sistemine yüklemesi için 24 saat süre verilecektir.
  4. Öğrenciler dersin öğretim elemanının talebine bağlı olarak uzaktan öğretim sistemine sınav dokümanı olarak boyutu 20 MB’ı geçmeyecek şekilde pdf dokümanı, video, ses dosyası, winrar vb. dosyalar yükleyebileceklerdir.
  5. Sınav soruları akademik birimlerin hazırladığı sınav programına uygun olarak uzaktan öğretim sistemine dersin öğretim elemanı tarafından eklenecektir. Öğretim elemanları tarafından sınav soruları uzaktan öğretim sistemine yüklenirken sınavın başlangıç ve bitiş tarihi ile saati 24 saat süreli olarak uzaktan öğretim sistemine tanımlanacaktır.
  6. Uzaktan öğretim yoluyla yürütülecek Final ve Dönem Sonu Uygulaması Sınavları 08-20 Haziran 2020 tarihleri arasında yapılacaktır. Uzaktan öğretim yoluyla yürütülecek Bütünleme Sınavları 22 Haziran – 06 Temmuz 2020 tarihleri arasında aynı usulle yapılacaktır.

7. Uzaktan öğretim sistemine final, dönem sonu uygulaması ve bütünleme sınavlarının ödevlerini yüklerken sorun yaşayan öğrencilerin aynı sınav süresi içerisinde mazeret dilekçesini ve sınav dokümanını faks (0228 214 2187), e posta (uzemsinav@bilecik.edu.tr) yoluyla veya whatsapp (0228 214 1500) üzerinden UZEM birimine iletebileceklerdir. Bu şekilde gönderilen sınav dokümanları ilgili akademik birimlerin kurulları tarafından onaylandıktan sonra UZEM tarafından uzaktan eğitim sistemine eklenecektir.

 

 

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam