BŞEÜ İLE TÜRKİYE MAARİF VAKFI ARASINDA ÖNEMLİ PROTOKOL

BŞEÜ İLE TÜRKİYE MAARİF VAKFI ARASINDA ÖNEMLİ PROTOKOL

Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi ile Türkiye Maarif Vakfı arasında iş birliği ve tanıtım protokolü imzalandı. İmzalanan protokolle birlikte, Üniversitenin Yabancı Öğrenci Sınavı (BİL-YÖS) Maarif Vakfı’nın yurtdışı temsilcilikleri ev sahipliği yapacak. Son yıllarda uluslararası bir üniversite olma konusunda ciddi adımlar atan BŞEÜ, imzalanan protokolle birlikte kapılarını dünyaya sonuna kadar açmış oldu.

2 Ocak 2019 tarihinde İstanbul’da gerçekleşen imza törenine Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş ve Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün katıldı. İmza töreni sonrası bir değerlendirme yapan BŞEÜ Rektörü Prof. Dr. İbrahim Taş, Üniversitenin uluslararasılaşma hedefleri doğrultusunda önemli adımlar attıklarını, bu adımlardan birinin de Türkiye Maarif Vakfı ile imzalanan iş birliği protokolü olduğunu söyledi. Türkiye Maarif Vakfı’nın Millî Eğitim Bakanlığı ile birlikte yurtdışında ülkemiz adına eğitim faaliyeti yürütme yetkisine sahip iki kuruluştan biri olduğunu hatırlatan Rektör Taş, bu güçbirliği ile Üniversitenin dünyanın farklı coğrafyalarından başarılı öğrencileri bünyesine katacağını ifade etti. Protokolün Bilecik’e, ülkemize ve dünyaya hayırlı olmasını dileyen Rektör Taş, başta Türkiye Maarif Vakfı Başkanı Prof. Dr. Birol Akgün’e olmak üzere, protokolün hazırlanmasında katkısı bulunanlara teşekkür etti.

Protokol kapsamında; karşılıklı olarak yurtiçinde ya da yurtdışında yapılan eğitim faaliyetlerine (tanıtım, kariyer günleri ve sınav vb.) imkânlar doğrultusunda iştirak edilecek, ihtiyaç halinde akademik araştırma, bilgi-belge paylaşımı, müfredat-materyal temini, ar-ge konularında destek verilecek, yurtdışında bulunan üniversiteler ile ortak programlar, araştırma merkezleri, akademik çalışmalar ve kürsüler kurmak için iş birliği sağlanacak.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam