BŞEÜ – OMYO AŞÇILIK BÖLÜMÜ ÖĞRENİM İÇİN HAZIR

BŞEÜ – OMYO AŞÇILIK BÖLÜMÜ ÖĞRENİM İÇİN HAZIR

Osmaneli Belediyesi Gastronomi Turizmi konusunda çok önemsediği ve üç konağı tahsis ettiği Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Osmaneli Meslek Yüksek Okulu Aşçılık Okulu için devam eden restorasyonu tamamladı.

Mutfak bölümü için gerekli ekipmanı üniversite ile birlikte tamamlayacak olan belediye, Osmanlı Mutfağını oluşturuyor.

Konuyla ilgili konuşan Başkan Şahin, ”Gastronomi Turizmi günümüzde özel bir ilgi görüyor. 18 medeniyete ev sahipliği yapmış Osmaneli İlçemizde Osmanlı Yemeklerinin yanında Roma ve Selçuklu dönemi yemekleri de yer alacak. Özellikle Roma yemek çeşitleri ve makarna çeşitleri de yemeklerimiz içinde yer alacak. Osmanlı yemeklerini bir kitapta oluşturarak tariflerini kayda geçirerek aşçılarımızın ve ev hanımlarının kullanımına sunacak.

Osmaneli’nin en güzel konaklarından olan ve üç konaktan oluşan Kelemcioğlu(Ellezler) Konağı Osmaneli Belediyesince Restorasyonu tamamlanarak Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi Osmaneli Meslek Yüksek Okulu’na tahsis edildi. Öğrenciler için çok farklı ve tarihi ortamda öğrenim görmek bir ayrıcalık olacak. Geçen yıl öğrenime başlayan Aşcılık Bölümünde ikinci öğretiminde devreye girmesiyle öğrenci sayısını arttıracak. Öğrenciler için konaklama olanaklarının da konaklarda sunulduğu çok güzel bir ortamda eğitim tercihlerin artmasını sağlayacak.

Özellikle TV Programlarında yemek konusu öncelikli olarak işleniyor. Konağımız ve mutfağımız bu programlarımızın vazgeçilmez mekanı olarak Osmaneli Turizmi açısından büyük katkı sağlayacak.” diye konuştu.

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam