BŞEÜ’DE ÖDEV TESLİMİNDE SON TARİH 17 MAYIS

BŞEÜ’DE ÖDEV TESLİMİNDE SON TARİH 17 MAYIS

Korona Virüs sebebi ile alınan tedbirler çerçevesinde eğitim öğretime ara verilmiş ve uzaktan eğitim sistemine geçilmişti. Üniversitelerde bu karar doğrultusunda çeşitli kararlar alarak eğitim öğretime online bir şekilde devam etme kararı almıştı. Uzaktan eğitim sisteminde alınan kararlar doğrultusunda BŞEÜ (Bilecik Şeyh Edebali Üniversitesi), Ara sınavların (vize) yerine ödev verileceğini ve ödevlerin denetlenerek vize sınavlarının yerine geçeceğini açıkladı.

Vize Sınavı Yerine Ödev Teslimi Yapılacak

Uzaktan eğitim sisteminde sınavlarının nasıl yapılacağı ise öğrencileri düşündürüyordu. Vize sınavları ile ilgili olarak öğrencilerin merakını gideren açıklama geldi. BŞEÜ’nün resmi web sitesinden ara sınavlar ile ilgili olarak yapılan açıklamada, “Üniversitemiz Senatosunun kararı uyarınca Ön Lisans, Lisans ve Lisansüstündeki dersler için ara Sınav (Vize) yapılmayacak olup ara sınav yerine denetlenebilir şekilde Üniversitemizin Uzaktan Eğitim Sistemi üzerinden ödev verilecektir” denildi.

Ödevler 6 Nisan 17 Mayıs Arasında Uzaktan Eğitim Sistemine Yüklenecek

BŞEÜ’den vize sınavları  ile ilgili olarak yapılan açıklamada, “Yüksek Öğretim Kurulu Başkanlığı tarafından alınan karar uyarınca küresel ölçekte yaşanmakta olan ve Dünya Sağlık Örgütü tarafından pandemi olarak ilan edilen koronavirüs (COVID-19) ile mücadele programı çerçevesinde eğitimin aksamaması için Üniversitemizin Ön Lisans, Lisans ve Lisansüstündeki tüm eğitim-öğretim süreçlerinin 23 Mart 2020 tarihinden itibaren Uzaktan Öğretim Yoluyla yürütülmesi Üniversitemiz Senatosu’nun 19.03.2020 tarihli ve 238/1 sayılı kararı ile duyurulmuştur. Bu karar kapsamında 23 Mart 2020 tarihinden itibaren 6. haftadan başlayacak şekilde tüm dersler (hazırlık sınıfları ve TÖMER dahil) uzaktan öğretim yoluyla Üniversitemizin Uzaktan Eğitim Sistemi üzerinden video ve dijital içerik paylaşımları ile asenkron (eş zamanlı olmaksızın) verilmeye başlanmıştır. Yine Üniversitemiz Senatosunun kararı uyarınca Ön Lisans, Lisans ve Lisansüstündeki dersler için Ara Sınav (Vize) yapılmayacak olup ara sınav yerine denetlenebilir şekilde Üniversitemizin Uzaktan Eğitim Sistemi üzerinden Ödev verilecektir. Hazırlık Dersleri dışındaki tüm derslerin değerlendirme kriteri %40 Ödev, %60 Final şeklinde uygulanacaktır. Bu kapsamda verilecek ödevler, öğrenciler tarafından en fazla 10 sayfa pdf dokümanı şeklinde 06 Nisan 2020 ile 17 Mayıs 2020 tarihleri arasında Üniversitemizin uzaktan eğitim sistemlerine yüklenecektir” ifadelerine yer verildi.

 

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

*

code

  • YORUM
reklam